Лучанка подарувала музею на Волині дві картини відомого художника. ФОТО

27 Березня 2024

Художній музей у Луцьку отримав дві нові картини: акварель «Лілії» та полотно «Пейзаж над Стиром» художника Олександра Байдукова.

Їх подарувала лучанка Світлана Політило, яка є директоркою видавництва «Надстир’я», передає Суспільне.

Жінка розповіла, що у 2013 році, коли вона очолила видавництво, ці полотна вже висіли у кімнатах редакції на вулиці Лесі Українки у Луцьку.

Як картини живописця Олександра Байдукова з'явилися у редакції — лучанка не знає. Припускає: можливо, сам художник за життя подарував їх видавництву з нагоди ювілею. З її слів, дат, коли написані полотна, на звороті немає.


«Вирішила презентувати ці картини музею, бо видавництво переїхало у менше приміщення і там немає вже де їх розмістити. Хай служать громаді. Щоб кожен охочий міг бачити ці полотна художника», — говорить Світлана Політило.

Як розповіла у коментарі журналістам директорка Художнього музею у Луцьку Зоя Навроцька, стан картин відмінний, треба лише оновити рамки.

«Таких полотен художника Олександра Байдукова у нашому музеї не було. Це — оригінали. Я б сказала, навіть експериментальні роботи, які виконані майстерно», — каже директорка.

В експозиціях Художнього музею Луцька налічується шість картин Олександра Байдукова, які є власністю музею. Окремі з них були викуплені в художника ще за життя, кілька полотен подарувала музею торік напередодні 50-річного ювілею його донька.

За словами Зої Навроцької, після оновлення подаровані лучанкою дві картини Олександра Байдукова доповнять виставковий проєкт «Скарбниця. Художнє життя Луцька другої половини XX — початку XXI століть».


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter