Ірина Батуревич виступила на West Media Forum у Луцьку

15 Грудня 2018

Захід розпочався вранці 15 грудня в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Розповідати про власний досвід і ділитися ідеями з медійниками приїхала співзасновниця і директорка з Медіа про книгу «ЧИТОМО» Ірина Батуревич з Києва.Для West Media Forum Ірина Батуревич розповіла про те, чи треба нішевому виданню розширювати аудиторію та як це зробити.


«Таблоїд Волині» записав кілька тез із виступу спікерки «Як масштабувати медіа, не виходячи з ніші: від регіонального контексту до міжнародного».

Наш принцип – не зраджувати собі. Ми вважаємо, що читання – це про освіту і самоосвіту.

ЧИТОМО – нішеве видання, яке можк назвати себе флагманом у сфері. Видання читають видавці, тож варто писати про ринок і міжнародну тенденцію, ми – інструмент вимірювання прогресу, який вказує, що вигідно видавати.

Наша аудиторія невелика (2-5 тисяч), але це люди думок, люди, які мають навіть свої мікроаудиторії в соцмережах.

Якщо опиратися на дослідження аудиторії, то робота буде ефективнішою. Виявляється, що читання на 5-му місці серед варіантів проведення вільного часу українців. Це дає змогу зрозуміти, чи треба нам рости.

Людей, які читають книги більше, ніж геймерів. 8% українців читають книги щодня, а 7% - грають у відеоігри.

Інтерес аудиторії треба створювати.

Не треба виходити на широку аудиторію, якщо вона прочитала матеріал, швидко пішла і вже не повернулася. Натомість необхідно аналізувати запити аудиторії. Для цього можна використовувати сервіс Goodle trends.

Необхідно використовувати інтерактивні речі.

Варто створювати хайпові матеріали, але не сумні. Якщо ми пишемо рецензію, то можна використовувати й історії.

Якщо книжку не читають, то варто запитати в людей, дотичних до теми, описаної в книзі, що вони про неї думають.

Не треба робити видання рекламним ресурсом, потрібно думати, які формати співпраці пропонувати, аби не затягувати аудиторію в нецікавий текст.


Довідка. Що варто знати про Ірину Батуревич

Ірина Батуревич є також оглядачкою книжкових ринків, викладачкою Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ініціаторкою та координаторкою дослідження читання та книговидання в Україні (2018). Окрім того, має 10-річний досвід роботи у нішевих виданнях, соціальних проектах, представленні України за кордоном на міжнародних книжкових ярмарках.

Спікерка Ірина Батуревич на форумі розкаже, як масштабувати медіа не виходячи з ніші від регіонального контексту до міжнародного.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter