Іноді жовтень – це лише жовтень: селу на Волині просять повернути «декомунізовану» назву. ВІДЕО

08 Березня 2019

Днями у селі Сусваль, яке входить до Оваднівської об'єднаної тергромади Володимир-Волинського району, місцеві жителі звернулись до представників влади з вимогою повернути населеному пункту стару назву – Жовтневе.

Питання підняли 6 березня під час звіту голови ОТГ Сергія Панасевича, інформує «Буг».

На початнку зборів виступив Остап Сусваль – батько загиблого на сході країни Петра Сусваля, на честь якого і отримало нову назву село. Чоловік звернувся до громади із закликом зробити усе можливе, аби перейменувати село, адже на місцеву владу у вирішенні цього питання він вже не покладає надії.

За словами Остапа Сусваля, місцеві можновладці «таємно, без згоди батьків, зробили чорну справу»: на крові і біді присвоїли собі «ганебну і непоправну славу». Чоловік повідомив, що і він, і його дружина – інвалід І групи – неодноразово звертались до місцевої влади і до депутата ВР Ігоря Гузя з проханням перейменувати село:

«Обіцянки були гарантійні. А результат – нікудишній!».

Тож він ще раз звернувся до односельчан з проханням зробити усе, аби село не носило назву «Сусваль».

Після звернення до мешканців села Остап Сусваль звернувся до голови ОТГ Сергія Панасевича, який весь цей час не приховував посмішки, і , серед іншого, сказав, що він зараз замерзає у своїй хаті, платить шалені гроші за газ, а обіцяних владою «золотих гір» і в очі не бачив.

Після цього виступив голова Володимир-Волинської райради Роман Гук, який розповів про те, що в Україні триває війна, село назвали на честь Героя, і зараз недоцільно його переіменовувати, чим викликав хвилю обурення місцевих мешканців: жителі вимагали повернути назву «Жовтневе» та казали, що не вважають її комуністичною.

Після години суперечок, не дійшовши порозуміння, люди покинули збори з вимогою, щоб місцева влада взяла на себе обов’язок повернути назву села.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter