Ікони, вітання, причастя: 7 правил від Волинської єпархії ПЦУ на період карантину

15 Березня 2020

Інформаційна служба Волинської єпархії ПЦУ з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла підготувала важливу інформацію щодо коронавірусу.

В результаті з’явилися 7 правил, яких варто дотримуватися у період будь-яких епідемій. Кажуть, храми зачиняти не будуть, але іти чи не йти на літургію має вирішувати кожен, опираючись на стан здоров’я.

1. У ставленні до пандемії уникайте двох крайнощів – відкидати справжню небезпеку та впадати в паніку.

2. В разі ознак хвороби або обґрунтованої підстави вважати себе у групі ризику (перебували в контакті з кимось, хто має ознаки недуги; недавно були в місцях, де вона значно поширилася) залишайтеся вдома, обмежте спілкування, зверніться до лікарів та виконуйте їхні вказівки.

3. Із підвищеною увагою ставтеся до особистої чистоти, використовуйте дієві засоби знезараження.

4. Підтримуйте чистоту ікон та інших святинь. Достатнім виявом шанування хреста, образів, мощів може бути поклін перед ними, без цілування.

5. Те ж саме щодо особистих вітань та вияву пошани між священнослужителями і мирянами: досить лише вклонитися, без поцілунків, обіймів та рукостискань.

6. Храми ретельно й регулярно провітрюйте, мийте.

7. Після Причастя використовуйте для запивки одноразові стакани або споживайте лише антидор (частинку просфори), не запиваючи.

4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter