Більше ніж торік: які зарплати волиняни отримали у липні
Порівняно з червнем 2020р. розмір заробітної плати зменшився на 1,3%, а проти липня 2019р. збільшився на 3,4%.
07 Вересня 2020
Успішно!
На оплату праці керівництва двох найбільших університетів Волині минулого року пішло щонайменше 5,5 мільйона гривень.
На оплату праці керівництва двох найбільших університетів Волині – Волинського національного університету імені Лесі Українки та Луцького національного технічного університету – минулого року пішло щонайменше 5,5 мільйона гривень.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував та порівняв заробітні плати очільників та працівників ректорату найбільших вишів Волині, інформацію про які виші надали у відповіді на запит.
Відзначимо, що із заробітних плат працівників вишів вираховується податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18% та 1,5% військового збору. Зазначені нижче нарахування вказані без таких податкових відрахувань, але з урахуванням доплат за вчене звання, надбавок за складність роботи, матеріальної допомоги та премій.
Отож, на оплату праці ректорату найбільшого університету області – Волинського національного університету імені Лесі Українки – у 2022 році пішло 4 мільйони 203 тисячі гривень. На оплату роботи ректорату Луцького національного технічного університету – щонайменше 1 мільйон 352 тисячі гривень. Щоправда, у ВНУ працювало минулоріч 5 проректорів та 1 помічниця ректора, а в ЛНТУ – 2 проректори та 1 помічниця.
Очільник Волинського національного університету Анатолій Цьось, якого обрали ректором у 2020 році, торік в середньому отримував 58 тисяч гривень щомісяця, а загалом за рік з усіма надбавкам, преміями та доплатами йому нарахували майже 700 тисяч гривень.
Очільниця Луцького національного технічного університету Ірина Вахович, яка на цій посаді також з 2020 року, щомісяця в середньому отримувала щонайменше 37 тисяч гривень, а впродовж минулого року їй нарахували 447 тисяч гривень заробітної плати.
У Волинському національному університеті найвищу зарплату з-поміж усіх проректорів отримувала Лариса Засєкіна, яка пропрацювала лише до серпня 2022 року. Загалом за вісім місяців їй нарахували майже 554 тисячі гривень, що в середньому на місяць становить 69 тисяч гривень. У Луцькому національному університеті перша проректорка Надія Ковальчук – отримувала в середньому 32 тисячі гривень. За 2022 рік їй нарахували близько 393 тисяч гривень.
На другому місці за розміром заробітної плати серед проректорів ВНУ – Юрій Громик. Минулого року в середньому щомісяця йому нараховували близько 56 тисяч гривень, а за рік – 678 тисяч гривень. Серед проректорів ЛНТУ на другому місці – проректорка Олена Лютак, яка на цій посаді з 1 жовтня 2022 року. Її середньомісячна заробітна плата торік була 27 тисяч гривень, а за рік роботи їй нарахували 330 тисяч гривень.
Проректори Волинського національного університету Наталія Благовірна, Вадим Ульянов, Анатолій Федонюк, який пропрацював до серпня 2022 року, Людмила Єлісєєва, яка почала працювати у вересні 2022 року, та Ігор Чуліпа, який обіймав посаду проректора лише у вересні, минулого року отримували щомісяця від 45 до 54 тисяч гривень. Наталія Благовірна торік отримувала 49 тисяч гривень на місяць, Вадим Ульянов – 46 тисяч, Анатолій Федонюк – 50 тисяч гривень, Людмила Єлісєєва – 54 тисяч гривень, а Ігор Чуліпа – 49 тисяч гривень на місяць.
Помічниця ректора ВНУ Тетяна Роспопа отримувала минулого року щомісяця 25 тисяч гривень, а її колега з Луцького національного технічного університету Тетяна Яблончук – 15 тисяч гривень.
На заробітні плати ректорату обох закладів освіти минулоріч щомісячно йшло приблизно 463 тисячі гривень. З них 350 тисяч гривень – на зарплату керівництву Волинського національного університету, а 112 тисяч гривень – ректорату Луцького національного технічного університету.