«Якщо ми його не полюбимо, то ми ніколи цей товар не продамо»: як сім’я Семенюків полюбила фламінго і єдинорогів. ФОТО

04 Березня 2019

Текст: Соня ГУДИЧ

Фото: Макс ТАРКІВСЬКИЙ

Сімейна справа з багаторічною історією – це окремий розділ життєпису в кожній родині. Ми розповідаємо читачам і про стрімкі стартапи, і про великий стабільний бізнес. Адже за кожним брендом – люди, їх історії, цікаві підходи, ідеї.

Коли дорослі розпочинають справу, а діти її підхоплюють – це вже великий відсоток успіху. Сьогодні у нас історія про те, як 20-річний Станіслав осучаснив справу його батьків Олександра та Наталі Семенюків.


«Це вдома він говорить «Тату, я маю справу, дай пару копійок», а на роботі каже «Олексійович, видайте зарплату». В нас тут не мама й тато, а Володимирівна і Олексійович», – розповідає про сина засновник магазину Олександр.

Оптова точка продажу канцтоварів та товарів для дітей «1 вересня» розташована на вулиці Стуса 9 у Луцьку і обслуговує всю Волинську область.

Це сімейна справа, почали її батьки в 90-х роках на «Варшавці», ще до народження Станіслава. А 4 роки тому переїхали на першу гуртівню, рік тому почали працювати тут. Відтоді зайнялися великим оптом на всю область.

Коли потрапляєш сюди, то просто губишся серед засилля модної і яскравої канцелярії. Щоб вибрати собі блокнот іноді треба години, адже їх тут, не побоїмося цього слова, море.

Від записників, щоденників, нотатників буквально шаленіє Наталя Володимирівна. Ось з єдинорогами кілька днів тому їх було 800 штук, зараз залишилося декілька. Кажуть, що діти не можуть встояти перед красивим і недорогим. В моді також хвости русалок на сумках, канцелярії, брелках. Тут, у магазині, всі дитячі радощі. Жоден товар не повторюється двічі, бо тоді він стає звичайним, вже не дивує.

«Найдешевші ручки по 80 копійок і блокноти з фламінго чи єдинорогом стають трендом. Моду також диктує Діснейленд, всі дивляться ці мультики, хочуть, аби ці герої були й на канцелярії», – пояснює Станіслав.

Серед товарів є продукція з ліцензією на використання малюнків і героїв з мультфільмів. Доставляють таку продукцію в магазини. Зараз засновники бізнесу не називають себе канцелярщиками, але так можна сказати про них у серпні, в передшкільний сезон. Партнерів тішать красивими і досить якісними товарами з Китаю. Це стильно і доступно. Все, що можна цікавого побачити на Аліекспрес, пов’язаного з блокнотами, ручками, є тут. А ще пляшки, сумки-бананки, іграшки.

«Діти «тащаться» від фетру, фоамірану. Це дешевий і соціальний варіант. Наш клієнт в Ковелі, Любомлі, Маневичах може собі дозволити модну і стильну покупку за доступною ціною», – розповідає молодий підприємець Станіслав.

Жорсткий кастинг для продукції влаштовує найменша у родині, сестрі Станіслава – 11 років, тож дівчинка вже має власний смак і добре знає, що в тренді, а що вже нецікаве для школярів. Тому клієнтоорієнтованість тут максимальна.

Пропонують у магазині «1 вересня» і товари дорожчого сегменту. Український виробник, з яким працюють, запевняють, має абсолютно все для дітей: кінетичний пісок, пластилін, ігри. Сюди приходять люди з запитом який звучить наприклад так: «Хлопчик, 12 років, потрібен подарунок». З порожніми руками вони звідси не підуть. Студенти і малюки – те саме.

Тут немає поділу на директорів і робітників. Всі – універсали. Водій може розпродати товар, менеджерка може стати торговим агентом. Мама Станіслава Наталя Володимирівна довго їздила до клієнтів сама.

«Від цього важко відмовитися, це як наркотик. Ти вливаєшся в цю справу», – каже Станіслав.

Після школи хлопець вступив на економіста й працював на великих фірмах, які займалися продажами. Продавали все: від акцій та облігацій і до ліків. Сам Станіслав пройшов чимало курсів. Хлопець жартує, що його робочий блокнот можна продати тисяч за 40 гривень, там стільки контактів. Спонтанно за два дні він взяв академвідпустку на рік. Цей рік минає і тепер не знає, як звідси їхати.

Найулюбленіший процес молодого бізнесмена – продажі. Спілкуватися з клієнтом і продавати – найкрутіше. Комунікабельність вже в генах, жартує хлопець.« Ми приїжджаємо до наших клієнтів як до друзів. Знаємо, хто народився, хто помер, коли в когось свято, хто привіз кому бракований товар, а чиї діти запізнюються в школу. Немає такого, щоб ми приїхали до клієнта серйозні, поспіхом взяли замовлення і поїхали. Навпаки, вирішуємо справи за кавою з шоколадкою», – розказує з захопленням Станіслав.

Улюблений товар Станіслава – блокноти-щоденники з яскравими обкладинками, а також цікаві ручки. В магазині є гра для дитини, яка коштує 31 гривню, а є просто дуже красива ручка з живою квіткою всередині – за 40 гривень. Здавалося б, навіщо ручка, якщо можна придбати цілу гру? Бізнесмени мають на це просту відповідь:

«Це красиво, ми самі вибираємо такі цікаві речі, як для себе. Ми це все любимо. Якщо ми його не полюбимо, то ми ніколи товар не продамо».

Сюди приходять ті, хто вже знає, як ж дістатися на Стуса 9. Чимало покупців потрапили сюди випадково і стали постійними клієнтами. Працює й «сарафанне радіо», а на цій карті позначені магазини на Варшавському ринку.


Станіслав, Наталя та Олександр Семенюки переходять також на нову нішу. В майбутньому тут буде й власна продукція: декор, коробки, пакети. Адже батьки колись уже робили таке, тепер яскраве пакування теж на хвилі популярності.

Своєю справою сімейство Семенюків і справді горить. Зараз з усмішкою закінчують марафон День святого Миколая – Новий рік –День святого Валентина – 8 березня. З 15 грудня Станіслав не брав вихідних. Каже, що в улюбленій справі, як у спорті, треба працювати кожен день.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter