Успішно!

Яких 20 невідомих фактів про Волинь розповіла лучанам дослідниця минулого. ФОТО

Дослідниця минулого розповіла, що історія Волині настільки цікава, що вона сама постійно дізнається щось нове

Текст і фото: Оксана ФЕДОРУК

Заступниця декана історичного факультету з інноваційно-грантової міжнародної співпраці СНУ імені Лесі Українки Тетяна Яцечко-Блаженко розповіла 20 фактів з минулого, які багато хто не знав про Волинь.

Її виступ у рамках проекту «Файна гутірка» відбувся 18 грудня у Нashtag.bar.

Дослідниця минулого зізналася, що історія Волині настільки цікава, що вона сама постійно дізнається щось нове – або з різних джерел, або користувачі соцмереж самі пишуть їй у коментарях.

Тетяна Яцечко-Блаженко
Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна розповіла присутнім про цікаві факти, деяких невідомих волинян та пам’ятки архітектури. Також вона анонсувала свій новий проект із Олександром Котисом, який розпочнеться у січні наступного року і відбуватиметься щомісяця у книгарні «Є» під назвою «Невідомі волиняни».

Детальнше лекцію можна подивитися на відео:

А «Таблоїд Волині» занотував кілька найцікавіших фактів із 20 почутих:

1. Усі знають, що у 1429 у Луцьку був з’їзд монархів. Однією із цікавих постатей, яка була на ньому, – блазень князя Вітовта. Він дуже здружився із Вітовтом і сказав: «Мені набридло бути блазнем, я би хотів стати лицарем». І вони домовилися, що до обіду той був лицарем, а після – блазнем.

2. Через Волинь пролягала телеграфна лінія Лондон-Калькутта. Її у 19 ст. прокладала відома тепер фірма Siemens. Ці телеграфні станції були у Луцьку, Ковелі. І працювати на них було дуже престижно.

3. У Заборолі було кілька палаців. В одному з них була дуже велика і цінна бібліотека. Навколо – великий парк в англійському стилі. На той час облаштувати його було дуже дорого.

4. У Дольську Турійського району знаходився маєток, який побудували спеціально для доньки останнього короля Польщі Станіслава ІІ Августа Констанції. Величезний двоповерховий палац існував до 1939 року.

Маєток доньки польського короля у Дольську
Маєток доньки польського короля у Дольську

5. Спортсмен Петро Янковський народився поблизу Луцька. Він мав багато титулів, можна його назвати волинським Піддубним. У 1908 р. мав 19 поєдинків підряд і у всіх переміг.

6. У 1920-30-х рр. на Волині були популярними гуляння з нагоди «Свята моря», яке проводили на водоймах.

7. Михайло Вашинський, який народився у Ковелі, досягнув успіху у кінематографі і відкрив світу кінозірок Софі Лорен і Одрі Хепберн. Саме він порекомендував взяти Хепберн у відомий фільм «Римські канікули».

8. У 1934 р. Волинь з експедицією відвідала відома американська мандрівниця Луїза Арнер – підкорювачка Арктики І Гренландії, яка входить у ТОП-10 першопрохідців світу. Вона зробила на Волині близько 40 світлин, які потім презентувала у США.

Відома мандрівниця Луїза Арнер
Відома мандрівниця Луїза Арнер

Фото Луїзи Арнер, які вона зробила на Волині
Фото Луїзи Арнер, які вона зробила на Волині

9. У міжвоєнний період туристичною родзинокою Волині були поля жовтої азалії.

10. У німецькому місті Лінстов працює музей Волині.


1

1

1
***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

Коментарі

філолог:

Історкиня ??????

19 Грудня 2018, 12:46

Глядач:

Було надзвичайно цікаво! Раджу відвідувати такі заходи!!!!

19 Грудня 2018, 13:11

Аня:

Таня, молодець!

19 Грудня 2018, 13:14

Михайло:

Продовжуйте, однозначно!

19 Грудня 2018, 15:00

краєзнавець:

Коли ще будеть такі зустрічі? Анонсуйте.

19 Грудня 2018, 17:03

Додати новий коментар