Як зберегти здоров'я ніг: поради ортопеда

05 Березня 2019

Проблеми з опорно-руховим апаратом так чи інакше знайомі практично кожній людині. До них належать: деформації стоп, порушення постави, біль в суглобах, хребті, набряки в кінцівках тощо.

Піклуватися про ноги треба змалечку, для чого рекомендується дитяче ортопедичне взуття.

Кілька фактів

З віком в ногах відбуваються такі зміни:

1. Стопи стають щільними, стають довшими та ширшими.
2. Зменшується підйом.
3. Ущільнюються тканини нижньої частини п'яти, а стопи втрачають природну амортизацію.
4. Знижується еластичність зв'язок, сухожиль стоп, кісточок, через що зменшується діапазон рухів.
5. Погіршується баланс при ходьбі.

Якщо до цих чинників старіння додаються ще й набуті патології стоп, хребта, м'язів, суглобів, то виникають серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом. Вони викликають дискомфорт, заважають повноцінному життю, а іноді завдають серйозних больових відчуттів.

Виходом у цій ситуації стане доросле ортопедичне взуття. Воно корисне для профілактики, оскільки, по суті, це звичайне взуття, виготовлене ​​відповідно до медичних вимог.

Як же ще вберегти свої ноги? Ортопеди пропонують кілька простих, але дієвих методів профілактики.

Проблеми та їх запобігання

Стан стоп безпосередньо впливає на здоров'я суглобів і м'язів. Упор ніг припадає на три основні точки — великий палець, мізинець, п'ята. Внутрішній край здорових стоп має арку, а зовнішній стикається з землею. Якщо поздовжній звід занадто високий або сплющений через носіння неправильного взуття, слабкості м'язів або інші проблеми, порушується баланс, знижуються амортизаційні функції стоп. Це впливає на гомілковосопний, коліна, а також тазостегновий суглоб і хребет. Як правило, склепіння формуються до 6 років, але іноді стопи залишаються плоскими й далі — тут грає роль спадковий фактор або вроджені деформації. У переважній більшості плоскостопість має набутий характер. Запобігти їй під силу кожному. Для цього ортопеди рекомендують такі вправи:

• Перекочувати м'ячик під стопою протягом 2 хв.
• Піднімати маленький рушник, дрібні предмети (кульки) пальцями ніг — мінімум 5 разів.
• Ходити по масажному килимку, наприклад, з ефектом морської гальки;
• Влітку ходити босоніж по піску, камінцях.

Правильний вибір взуття

Один з основних складників, необхідних для здоров'я опорно-рухового апарату, – правильно підібране взуття. Ортопеди рекомендують з ранніх років, коли починається формування стоп, використовувати взуття, куплене в спеціалізованих магазинах. Для його виготовлення застосовуються матеріали, що відповідають гігієнічним вимогам, мають певну конструкцію. Ортопедичне взуття для дорослих має бути легким, внутрішня поверхня — гладенькою, не мати грубих швів, зовнішня – з м'якого натурального матеріалу. Жорстка шкіра припустима для бічних частин виробів.

Профілактичне ортопедичне дитяче взуття повинно мати жорсткі бічні частини, щоб ніжки перебували в строго вертикальному положенні, не завалювались всередину або назовні. Бажано, щоб був невеликий каблучок, завдяки якому виробляється правильна постава, обов'язково – жорсткий носок, що запобігає травматизму і гнеться в місцях природних згинів стопи, нековзка підошва.

Запущена плоскостопість може викликати серйозні проблеми, тому не варто нехтувати простими правилами профілактики захворювання.

1

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter