Успішно!

біхелсі

Як ВІЛ вбиває, якщо не вбити його

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Професор біології Університету штату Юта Джанет Івасів створив анімаційний ролик, який візуалізує біологічні процеси, невидимі людському зору. Аніматори і вчені обробили дані десятиліть вивчення вірусу ВІЛ, а також його взаємодії зі звичайними клітинами, і створили картинки на цю тему. Відео оприлюднили на сайті Фонду Олени Пінчук.

В Україні за період 1987 - жовтень 2018 рр. в Україні офіційно зареєстровано 330 415 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 109 437 випадків захворювання на СНІД і 47 646 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом (Дані Статистичної довідки ВІЛ/СНІД, Центр громадського здоров'я). Інформацію про поширення інфекції опублікувано на сайті Новое Время.

Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції – в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях і Києві.

У жовтні 2018 року в Україні офіційно зареєстровано 1 383 нові випадки ВІЛ-інфекції.

За січень - жовтень 2018 року в Україні офіційно зареєстровано 14 797 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України та 29 серед іноземців.

 Тестування

Глобальна концепція ЮНЕЙДС до 1 грудня цього року – тестування: «Знай свій ВІЛ-статус».

Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляють вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров'я вже незадовільний. Вчасне тестування може виправити цю ситуацію.

У 2019 році в Україну буде завезено більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ. До тестування долучаються сімейні лікарі. Українці можуть отримати безкоштовний тест, звернувшись до свого сімейного лікаря. 

Найбільша пацієнтська організація в Україні – БО 100% життя (раніше – Мережа ЛЖВ) – працює у сфері ВІЛ-сервісу з 2002 року. Щорічно більше 191 тисячі клієнтів отримують допомогу від 100% життя. Організація впроваджує найбільші в країні проекти з протидії ВІЛ: за підтримки Глобального Фонду та за підтримки USAID (проект HealthLink), що покликані прискорити подолання епідемії ВІЛ в Україні.

Напередодні 1 грудня 2018 року БО 100% життя провело акцію Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ. Активісти звернулись до всіх українців із закликом змінити  «дитячу» поведінку по відношенню до свого здоров’я на  «дорослу й свідому» та дізнатися свій ВІЛ-статус.

 

1
 Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ
 Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ

 

Додати новий коментар