Успішно!

біхелсі

Як студент-фізкультурник поєднує спорт і творчість. ФОТО

Коли йдеться про образ художника, в уяві більшості з нас виникає такий собі богемний портрет людини з шаликом на шиї та мольбертом під пахвою, яка неспішно прогулюється осіннім парком у пошуках натхнення, або ж замріяно релаксує десь на березі річки.

Коли йдеться про образ художника, в уяві більшості з нас виникає такий собі богемний портрет людини з шаликом на шиї та мольбертом під пахвою, яка неспішно прогулюється осіннім парком у пошуках натхнення, або ж замріяно релаксує десь на березі річки. Утім хлопець, з яким знайомить нас ІА «Волинські новини», ламає усі ці стереотипи. Бо мольберта в нього немає, а в наплічнику, окрім блокнота з малюнками, – кросівки та спортивна форма.

Діма Ходневич народився й виріс у Зарічному на Рівненщині. Нині він – студент першого курсу Інституту фізкультури та здоров’я Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Каже, вирішив піти татовим шляхом, адже він теж навчався у Луцьку на тому самому факультеті, нині працює вчителем фізкультури і захисту Вітчизни.

Діма Ходневич
Діма Ходневич

«Малюю, скільки себе пам’ятаю, – усміхається Діма. – Щоправда, була невеличка така перерва – років чотири за олівець не брався. У цьому винні комп’ютерні ігри. Бачите, у мене в дитинстві того комп’ютера не було. А коли в класі сьомому з’явився, то я дуже захопився іграми. От і закинув малювання, перестав ходити в художню школу. Хоча, якщо чесно, мені там не надто й подобалося, бо вчили мене не того, що я хотів. А може, просто з учителями не пощастило».

Випірнути з віртуального світу допомогли спорт і тато, зізнається хлопець. Батькам зовсім не подобалося, що хлопець так багато часу проводить за комп’ютером, тож тато зробив усе для того, щоб син змінив уподобання. І в нього це вийшло, бо Діма усерйоз захопився спортом. А відтак і повернулося бажання малювати.

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

«До художньої школи я так і не повернувся. А вчився малювати, переглядаючи тематичні відео в інтернеті, черпав інформацію на різноманітних форумах, – розповідає хлопець. – Зараз найважче мені даються портрети, але я вдосконалюю навички. А найбільше люблю малювати пейзажі».

Для створення чергової роботи Дмитрові не потрібно якогось особливого реманенту. Каже, йому достатньо блокнота, звичайнісінького простого олівця, трохи фантазії та, звісно, натхнення. А воно, зізнається юний художник, бува, приходить у найнесподіваніші миті. Тому блокнот і олівець завжди є у нього в наплічнику. «Буває, що на відтворення картинки, яка виникла в голові, мені треба кілька годин, а буває, що достатньо однієї нудної пари», – жартує хлопець

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

Нам, простим смертним, просто невтямки, як можна створити пейзаж, не використовуючи додаткових кольорів. «Усе дуже просто. Адже олівці мають різну жорсткість, – пояснює Діма. – До того ж, коли сильніше або слабше натискаєш на олівець, виходять різні відтінки».

Окрім того, хлопець нещодавно захопився розмальовуванням стін. «Як і багато хто, почав я з власного дому, – розповідає художник. – У нас був ремонт, мама дозволила мені спробувати розмалювати стіну в своїй кімнаті. У роботі поєднував і звичайну фарбу, і в балончиках. Як для першого разу, вийшло непогано, хоча, звісно, недоліків там не бракує. Але ж я ще тільки вчуся. Були вже й замовлення від знайомих. Хоча нині на це в мене обмаль часу, адже в основному зараз витрачаю його на навчання».

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

Сюжети художніх робіт Дмитра народжуються по-різному: буває, що сам вигадує, а часом десь щось цікаве побачить, додасть щось своє – і виходить цікава картинка.

На запитання, чому, маючи від Бога такий хист до малювання, обрав фах тренера, Діма усміхається: «Я ж не професійний художник, можна сказати, самоук. Це таке заняття для душі. А спорт – велика частина мого життя. Вже навіть пробував себе у ролі тренера».

У майбутньому Дмитро Ходневич, як сам жартує, бачить себе тренером, який малює. Хоча основний акцент робить все-таки на фізкультурі. Утім і хист свій обіцяє розвивати. Тож хтозна, може, незабаром ми почуємо й про персональну виставку талановитого студента.

Оксана ГОЛОВІЙ

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

Діма Ходневич
Діма Ходневич

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

Творчість Діми Ходневича
Творчість Діми Ходневича

Додати новий коментар