Співи, НАТО і «геть від Москви»: як Порошенко на Волинь Томос привозив

15 Січня 2019

Текст: Дмитро Щоголєв

Головне фото: «Перший»

У вівторок, 15 січня, з офіційним візитом на Волинь прибув Президент України Петро Порошенко. З собою діючий Президент прихопив Томос про автокефалію української церкви, виданий у Стамбулі, і колишнього патріарха УПЦ КП, а нині – почесного патріарха Філарета.

До обласного центру Гарант прибув з невеликим запізненням: коли його літак приземлився на луцький військовий аеродром, Філарет вже приїхав до Свято-Троїцького собору. Колишнього очільника УПЦ КП у Луцьку зустріли колядками у виконанні військових капеланів.

На Театральному майдані, спеціально очищеному технікою перед приїздом поважних гостей, зібралось багато як лучан, так і людей з районів. Декому пощастило потрапити і до собору разом із Петром Порошенко, почесним патріархом Філаретом та митрополитом Михаїлом.

Президент у свому виступі подякував волинському митрополиту за його рішення і сприяння створенню української церкви та додав:

«Цього року ці свята є особливими. Радість зараз не тільки тому, що Спаситель прийшов. 333 роки українська церква була під московський ярмом, а зараз це з української церкви знято. І про це засвідчує цей документ, який сьогодні перебуває в Луцьку, аби всі віряни могли підійти та зрадіти, що у нас нарешті є церква, яка визнається».

Крім того, Гарант вкотре сказав про те, що церква повинна бути відокремленою від держави – «особливо, від іноземної держави».

Колишній очільник УПЦ КП Філарет підкреслив у своєму виступі, що, якби не Київський патріархат, Україна не отримала би Томосу про автокефалію – не було би кому давати. Втім, він зазначив, що українська церква все ж прагнутиме власного патріархату.

Після виступів Президента, патріарха Філарета й митрополита Михаїла всі присутні заспівали колядку «Нова радість стала».

На цьому перебування почесних гостей у соборі завершилось, а волинянам надали можливість подивитись на документ, підписаний Вселенським патріархом та Константинопольськими ієрархами. До речі, згідно Томосу про надання автокефального церковного устрою православній церкві в Україні колишну УПЦ КП потрібно згадувати під іменем «Святіша Церква України» (СЦУ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЗАСЕЛФИТИСЬ» НА ФОНІ ТОМОСУ В ЛУЦЬКУ МОЖНА ДО КІНЦЯ ДНЯ

Після візиту на один з луцьких телеканалів Порошенко з ескортом поїхав до міста Ківерці, де його вже довго чекали люди, яким, аби вони не змерзли, роздавали гарячий чай і бутерброди з ковбасою.

У Ківерцях Президент спочатку поробив селфі з ківерчанами, а потім виступив у місцевому будинку культури. Після того, як наш Гарант разом із присутніми у залі заспівав Гімн України, він розповів про важливість Томосу, неприпустимість керування українською церквою з Москви та про перспективи вступу до Північно-Атлантичного Альянсу.

«Шлях наш – до Євросоюзу. Шлях наш – до НАТО. Шлях наш – до миру і добробуту, до зміцнення української державності і до гідності українських громадян... Бо, ще раз повернусь до Томосу, це перемога України і поразка Росії, можливо, не менша, а, може, і більш важлива, ніж перемога на фронті», – запевнив ківерчан Президент.


Згадав Петро Олексійович і про проблему «євроблях», щоправда, у контексті турботи про пенсіонерів. За його словами, «кожна копійка, яку заплатять «євробляхери» за пільгове чи повне розмитнення своїх машин, піде до Пенсійного фонду». Ці кошти, запевнив Президент, підуть на індексацію пенсій.

Крім того, після звернення до Гаранта голови сільради села Олика про фінансову допомогу у ремонті 10 кілометрів дороги – потрібно близько 70 мільйонів, – той запевнив, що підтримка від держави буде, але лише тоді, коли свій внесок зроблять громада та область. А після закінчення ремону він, мовляв, приїде відкривати цю дорогу (вочевидь, сумнівів у Петра Олексійовича щодо того, хто стане наступним Президентом, немає).

Третім пунктом призначення Президента на Волинь стало Рожище. У місцевому будинку культури Порошенко у виступі перед тими, кого пропустили до залу, згадав, крім Томосу, Кремля і НАТО, ще й про безвіз, конфісковані гроші Януковича та українську мову.

Не забув Петро Олексійович і про свій внесок у розвиток сільської медицини та про те, яку роль у цьому грає «широкополосний інтернет»:

«Нагадую, що коли я був обраний Президентом, то ніхто не знав про зв’язок третього покоління 3G, четвертого покоління – 4G. Україна вже має інтернет, і зараз робимо все, аби в кожному селі був нормальний інтернет, в тому числі і мобільний».


4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter