Як луцькі школярі крокують у Європу, або Чому кожному волинянину потрібен флікер

21 Лютого 2019

Текст: Юлія КАРМАНСЬКА

Значна кількість дорожньо-транспортних пригод є серйозною проблемою у багатьох регіонах України. На Волині вирішили запозичити європейський досвід використання світловідбивачів, інакше – флікерів, у темну пору доби. Зробили це завдяки втіленню ініціативи «Світлодіти».

Учням Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 запропонували стати супергероями на дорозі та зупинити ДТП силою світла. Таким чином школярів закликали використовувати світловідбивачі у темну пору доби, аби бути більш помітними на дорозі та уникнути ймовірних дорожньо-транспортних пригод.

Об’єднались заради вирішення проблеми ГО «Принцип», Генеральне Консульство Республіки Польща у Луцьку, компанія «Modern-Expo Group», Патрульна Поліція Волинської області та Волинська обласна організація Національної спілки журналістів України.


Віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур особисто зіштовхнувся із проблемою невикористання жителями області світловідбивачів. Через це вирішив допомогти вирішити проблему і вже впродовж двох років консульство фінансово сприяє забезпеченню волинян флікерами.

«Колись їхав вночі волинськими дорогами і бачив пішоходів, які ходять по дорозі без світловідбивачів. Я зрозумів, наскільки це небезпечно. Ми починаємо з дітей і думаємо, що потім дорослі також почнуть носити флікери», − розповідає Марек Запур.

Він додає, що тема безпеки дуже важлива, тому в Європі багато роблять для зменшення кількості ДТП. До прикладу, в Польщі вже другий рік діє на законодавчому рівні зобов’язання для пішоходів носити флікери.

«Я знаю, що Україна також іде в цьому напрямку, але якщо ми будемо трошки допомагати, то процес відбуватиметься швидше. Суть нашої акції не в тому, щоб знайти спонсорів, які всім куплять цей елемент, а в тому, щоб донести до свідомості людей, що це важливо», − запевняє віце-консул.


Прес-секретар Патрульної поліції Луцька Ольга Бузулук пояснює, що в українських ПДР лише рекомендовано носити світловідбивачі, проте в обов’язковому порядку цього робити ніхто не змушує. Однак від початків роботи патрульної поліції, впродовж трьох років, поліцейські проводили профілактичні бесіди про важливість флікерів в школах.

«Минулого року на волинських дорогах загинуло більше, ніж сто людей, але це не через відсутність світловідбивача, а в результаті ДТП. Проте багато людей гине, бо їдуть обабіч дороги і водій їх не бачить, збиває», − каже Ольга Бузулук.

З її слів, до втілення ініціативи можуть долучитися представники бізнесів.Уже понад 2 роки тривають спільні заходи з ТМ «Дмитрук». Цього разу допомогли втілити ініціативу за підтримки «Modern-Expo Group». В подальшому долучаться учасники соціальної програми «Ми свідомі» та будівельна компанія «Інвестор».

«В Європі люди розуміють, що твоя безпека залежить від себе. Потрібно, щоб це було в свідомості кожного. Цивілізованість кожного з нас полягає в турботі про своє життя і здоров’я», − розмірковує прес-секретарка Патрульної поліції Луцька Ольга Бузулук.

Голова правління ГО «Принцип» Віктор Грисюк розповідає, що реалізовують ініціативу згідно із світовою практикою – обрали конкретну вузьку тему використання світловідбивачів замість загальної «Безпеки на дорозі».

«Наша глобальна місія – забезпечити кожного волинянина флікерами. Нема різниці, чи це зроблю безпосередньо я, чи це зроблять інші учасники акції. Всі елементи, які я буду отримувати, ми передамо або безпосередньо школам, або поліції. А патрульні проводять різні майстер-класи, відкриті уроки, лекції по всій Волині. Я думаю, що ми цим не обмежимось, щоб привертати увагу до теми, ми будемо придумувати якісь цікаві події, акції», − ділиться планами Віктор Грисюк.

У найближчій перспективі для ініціативи важливі два завдання – забезпечення флікерами усіх школярів та створити ґрунт для обговорення і популяризації свідомого вибору безпеки. Адже кожному варто пам’ятати, що наше життя – у наших руках.











***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter