Як ефективно захиститися від нападників чи грабіжників

13 Вересня 2019

Що робити, якщо ви опинились в темному провулку разом із нападником, який зі зброєю в руці претендує на все те, що лежить у ваших кишенях? Як краще поводитися?

Експерти радять оволодіти мистецтвом самооборони – захисту від озброєного або простого нападу, спереду або зі спини, від спроби зґвалтування тощо.

Система самооборони не розрізняються в методиках тренувань для жінок або чоловіків, і в ній немає заборонених прийомів. Удари в очі, горло і пах, які не дозволені в традиційних єдиноборствах, у самообороні вітаються через свою ефективність: вони підвищують ваші шанси на життя.

Детально розглянемо, як потрібно діяти на всіх стадіях нападу.

Початок конфлікту

Першим інструментом самооборони є уважність і аналіз ситуації до початку конфлікту. Найчастіше небезпечна ситуація починається набагато раніше самого нападу.

Спонтанні конфлікти найчастіше мають вербальну стадію, і якщо розмова не склалася, починається бійка. У випадках спланованого нападу вербальної стадії немає, але є стадія, на якій вас обрали як жертву, вистежили і напали в зручному для цього місці. Тому головний принцип самооборони – дивитися по боках, не бути в очах нападника легкою жертвою, не бути людиною, на яку можна напасти раптово.

Кращий захист – уникати підозрілих місць

Розумно довіряти своїм інстинктам і уникати місць, які навіть підсвідомо здаються небезпечними – вузьких підворіть або темних вулиць. Спробуйте подивитися на дорогу, якої ви ходите щодня, очима іншої людини. Відчуття, що ви вже вдома, при вході у під'їзд може зіграти злий жарт – насправді це місце підвищеної небезпеки, ідеальне для засідки.

Люди повинні розуміти, що ніхто не «застрахований», рано чи пізно хтось може напасти. Як мінімум, щоб протидіяти цьому, потрібно носити ліхтарик, а краще – ліхтарик-шокер. До під'їзду не варто заходити відразу: потрібно освітити простір перед собою і прислухатися, щоб переконатися, що ніхто не чекає вас там з битою в руках. Якщо всередині стоять підозрілі люди, краще зателефонувати додому і попросити рідних спуститися за вами. Якщо ви усвідомлюєте, що ви – вірогідна жертва нападу, заздалегідь плануйте маршрут, яким будете тікати від нападників.

Засоби самозахисту

Існують різноманітні засоби індивідуального захисту:

  • електрошокери,
  • перцеві балончики,
  • холодна зброя,
  • вогнепальна зброя.

Незважаючи на те, що існує велика кількість засобів самозахисту, недостатньо просто купити ніж, шокер або газовий балончик – потрібно навчитися застосовувати їх проти можливого агресора. Якщо засіб самооборони лежить у сумці або важкодоступному місці, вважайте, що ви без зброї. В ідеалі і ви, і засіб самозахисту повинні постійно перебувати в стані повної готовності. І не варто думати, що, дбаючи про безпеку, ви будете виглядати смішно або дивно – краще уславитися параноїком, але зберегти життя.

Якщо ви зупинилися на перцевому спреї – купіть два балончики, щоб один з них протестувати в лісі або на будь-який іншій безлюдній місцевості. Потренуйтеся швидко діставати його з кишені, розприскайте спрей і зрозумійте, наскільки далеко б'є струмінь.

Техніка самооборони

Будьте уважним

Бути зібраним, уважним і стежити за обстановкою навколо – це не параноя, а піклування про своє життя. Ненормально не усвідомлювати, що ми живемо в світі, повному небезпек. Кожен день можна почути про них у новинах, і не думайте, що це станеться з ким завгодно, але тільки не з вами.

Якщо є відчуття, що за вами хтось занадто довго йде, спробуйте піти у протилежному напрямку або перейдіть на інший бік дороги. Якщо підозра не зникла – діставайте зброю, будьте готові до нападу і не дозволяйте вважати себе легкою жертвою.

Якщо потенційний нападник дуже близько – будьте готові різко розвернутися, витягніть руки з кишень і опустіть підборіддя, щоб уникнути захоплення ззаду.

Самозахист під час рукопашного бою

Після того, як ви розвернулися до небезпеки лицем, підніміть руки, нібито поправляючи одяг – так вони будуть ближче до голови, і зможуть захистити її від удару. Якщо вас кинули на землю, згрупуйтесь, притисніть підборіддя до грудей, підіжміть під себе ноги і не давайте бити вас в пах. При цьому просто застигнути на землі – не вихід. Потрібно рухатися, намагаючись не пропускати направлених ударів в голову, і шукати будь-яку можливість встати і втекти. Навряд чи люди, які б'ють лежачого ногами, раптом вирішать зупинитися.

Вдалося встати і розірвати дистанцію – біжіть в безпечне місце, і тільки звідти телефонуйте в поліцію. Не варто намагатися показати свою «крутизну». Людина, в яку ви тільки що бризкнули перцевим спреєм, може дістати ножа, або можуть підійти інші нападники. Якщо вдалося втекти і не отримати серйозних травм, то ви виконали завдання.

Захист від ножа

Не варто намагатися боротися з людиною, яка атакує вас з ножем. Замість цього намагайтеся розірвати дистанцію між вами й нападником і захиститися: наприклад, за допомогою предметів інтер'єру чи рюкзака. Чим жорсткішим і довшим буде засіб захисту, тим краще.

Рекомендації, якщо в нападника є вогнепальна зброя

Якщо агресор загрожує зброєю і не застосовує її (наприклад, приставивши до спини пістолет), то він хоче щось отримати, і потрібно дати йому це. Якщо у вас є мінімальні навички боротьби, можна спробувати зафіксувати руку зі зброєю. Важливо пам'ятати: всі красиві техніки з кінофільмів про бойові мистецтва працюють тільки після тривалого відпрацювання на тренуваннях.

Чи варто кликати на допомогу?

Кликати на допомогу при нападі має сенс, але ви повинні чітко усвідомлювати: скоріш за все, ніхто, крім поліції не поспішить допомагати. Злочинець може злякатися великої кількості свідків або перехожих, які будуть знімати напад на телефон, але мало хто втрутиться у бійку через незнайому людину.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter