Як доглядати за брекетами: поради луцького лікаря. ФОТО

04 Грудня 2021

Фото: Даша МИХАЛЮК

Брекет-система – це ортодонтичний апарат, призначений для корекції положення окремих зубів, форми зубних рядів і прикусу в цілому.

«Таблоїд Волині» завітав у луцьку сімейну стоматологію «Свята Аполонія» і дізнався в лікаря Владислава Яковчука про те, як доглядати за брекетами.

Коли потрібно звертатися до лікаря-ортодонта?

Прикус починає формуватися з дитинства. Я раджу запланувати перший візит з чотирьох з половиною років – тоді, коли з'явився перший молочний зуб.

Ми звертаємо увагу на багато факторів: як розташовані вуздечки язика, верхньої та нижньої губи, як ростуть молочні зуби, в якій послідовності, парність прорізування, симетричність і послідовність.

Потім відбувається змінний період прикусу. Якщо до нас звертаються у цей період, ми звертаємо увагу на те, як починають прорізуватися постійні зуби. Відповідно до цього ми приписуємо різні ортодонтичні апарати: профілактичні чи лікувальні.

Ці апарати діляться на кілька категорій: механічні, функціональні, функціонально-діючі, і, залежно від ситуації, підбираємо їх кожному індивідуально.Брекет-системи: кому, коли і як

Брекет-системи ми встановлюємо тоді, коли пацієнт має увесь комплект постійних зубів. У кожної людини постійні зуби з'являються по-різному, тому ми відштовхуємося від цього.

Брекети псують зуби?

Коротка відповідь – ні, як і будь-яка незнімна ортодонтична апаратура. Псує зуби погана гігієна.

Надзвичайно важливо правильно доглядати за ротовою порожниною. Лікар-ортодонт проводить не лише фіксацію брекет-системи, а й слідкує за дотриманням гігієни: розповідає про йоршики, іригатори, ультразвукові системи догляду за порожниною рота.Брекети чи капи – що обрати?

Це питання варто ставити під час консультації, оскільки лікар має оцінити складність лікування, побачити ваш прикус. Всі деталі має узгоджувати лікар, відштовхуючись від побажань пацієнта.
2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter