У луцькій стоматології дитині розірвали трахею: матір вимагає закрити клініку. ВІДЕО
Лучанка вимагає закрити стоматологію, після лікування в якій її трирічний син потрапив у реанімацію
21 Вересня 2024
Успішно!
«Таблоїд Волині» завітав у луцьку сімейну стоматологію «Свята Аполонія» і дізнався в лікаря Владислава Яковчука про те, як доглядати за брекетами.
Фото: Даша МИХАЛЮК
Брекет-система – це ортодонтичний апарат, призначений для корекції положення окремих зубів, форми зубних рядів і прикусу в цілому.
«Таблоїд Волині» завітав у луцьку сімейну стоматологію «Свята Аполонія» і дізнався в лікаря Владислава Яковчука про те, як доглядати за брекетами.
Коли потрібно звертатися до лікаря-ортодонта?
Прикус починає формуватися з дитинства. Я раджу запланувати перший візит з чотирьох з половиною років – тоді, коли з'явився перший молочний зуб.
Ми звертаємо увагу на багато факторів: як розташовані вуздечки язика, верхньої та нижньої губи, як ростуть молочні зуби, в якій послідовності, парність прорізування, симетричність і послідовність.
Потім відбувається змінний період прикусу. Якщо до нас звертаються у цей період, ми звертаємо увагу на те, як починають прорізуватися постійні зуби. Відповідно до цього ми приписуємо різні ортодонтичні апарати: профілактичні чи лікувальні.
Ці апарати діляться на кілька категорій: механічні, функціональні, функціонально-діючі, і, залежно від ситуації, підбираємо їх кожному індивідуально.
Брекет-системи: кому, коли і як
Брекет-системи ми встановлюємо тоді, коли пацієнт має увесь комплект постійних зубів. У кожної людини постійні зуби з'являються по-різному, тому ми відштовхуємося від цього.
Брекети псують зуби?
Коротка відповідь – ні, як і будь-яка незнімна ортодонтична апаратура. Псує зуби погана гігієна.
Надзвичайно важливо правильно доглядати за ротовою порожниною. Лікар-ортодонт проводить не лише фіксацію брекет-системи, а й слідкує за дотриманням гігієни: розповідає про йоршики, іригатори, ультразвукові системи догляду за порожниною рота.
Брекети чи капи – що обрати?
Це питання варто ставити під час консультації, оскільки лікар має оцінити складність лікування, побачити ваш прикус. Всі деталі має узгоджувати лікар, відштовхуючись від побажань пацієнта.