Як через два роки може виглядати луцький проспект Волі. ФОТО

12 Березня 2021

Рівненські архітектори-урбаністи з майстерні архітектури та дизайну МOST презентували проєкт майбутнього капітального ремонту проспекту Волі. Йдеться про частину проспекту від вулиці Шопена до Київського майдану.

Про це повідомляють на сайті Луцької міської ради.

Архітектори вважають, що важливу багатофункціональну міську магістраль необхідно адаптовувати до європейських стандартів, коли на першому місці – пішоходи та велосипедисти, а не автомобілісти. Озвучивши проблематику проспекту, яка аналогічна подібним вулицям інших міст, спроєктованих в радянський період, архітектори пропонують забезпечити належні умови для пересування пішоходів та велосипедистів, впорядкування паркомісць та зробити зручним рух громадського транспорту й приватних автівок.

Розробники проєкту майбутній проспект Волі бачать доступним для усіх верств населення, зі зручними зупинками громадського транспорту, безпечними пішохідними переходи з острівцями безпеки, з паралельним повздовжнім паркуванням, перерозподіленою проїзною частиною і влаштуванням лівоповоротних смуг, що забезпечить можливості автомобілям повернути, не затримуючи основний транзит, одностороннім рухом на бічних вуличках, а також єдиним дизайн-кодом для вуличних меблів, лав, смітників, велопарковок, елементів освітлення тощо.

За словами директора департаменту житлово-комунального господарства Миколи Осіюка, проєкт капітального ремонту частини проспекту Волі розрахований на найближчі два роки з орієнтовною вартістю 60-80 мільйонів гривень.

Присутні зійшлись на думці, що майбутній проспект Волі має бути людиноцентричним, адже ця вулиця — візитівка міста. Вона має зелену буферну зону, яка відсікає дорогу від тротуару, що є безпечним та зручним елементом для пішоходів та велосипедистів, а зелені насадження мають пило- та шумозахисний ефект для мешканців, які там проживають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЦЕНТРІ ЛУЦЬКА ХОЧУТЬ ОБЛАШТУВАТИ ЩЕ ОДНУ ВЕЛОДОРІЖКУ1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter