Імітувала доношену вагітність: на Волині лікарі видалили 3-кілограмову пухлину з матки жінки
Аби не допускати таких ситуацій, лікарі рекомендують жінкам хоча б раз у рік проходити огляд у гінеколога\-ині!
19 Листопада 2024
Успішно!
У селі Сирники, яке входить до Княгининівської ОТГ, відкрили незвичайну бібліотеку просто неба – з книгами у холодильниках і читальні у ретро-авто.
У селі Сирники, яке входить до Княгининівської ОТГ, відкрили незвичайну бібліотеку просто неба – з книгами у холодильниках і читальні у ретро-авто.
Про це повідомив Район.in.ua.
Місцеві активістки Оксана Глушко та Галина Волянюк взяли участь у конкурсі соціальних проєктів від ГО «Активні громадяни» спільно з Британською Радою та виграли. На втілення ідеї жінки отримали 7 тисяч гривень.
Проєкт RestZone «Хата-читальня» у «найсмачнішому» селі на Волині реалізували за кілька днів активні люди громади й сусідніх громад. Колись, у 1949 році, в приміщенні теперішнього клубу була хата-читальня, тому вирішили її сьогодні відродити.
Холодильник не з їжею, а з книгами
Жінки довго думали, в що складати книги, аби дощ не намочив і вітер не зніс.
«Довго сиділи в клубі з Оксаною, так і не вирішили, де зберігатимемо книжки. І тут прийшла ідея – холодильники, старі холодильники. Книги можна зберігати в них», – розповіла Галя Волянюк.
Неробочі холодильники нестримні таки знайшли. Валерій Іванов із Луцька подарував сирничанам їх аж шість штук. Односельчанин Володимир Нагурний безкоштовно їх доставив до місцевого клубу, де й відкрили книгозбірню. Вчителька-волонтерка Оксана з Рожища разом з дівчатами-художницями розфарбували їх яскравими малюнками і розписали цитатами поетів. В цих веселих холодильниках й зберігають книжки.
«У холодильниках ми вдома зберігаємо їжу. А тут вирішили наповнити ці холодильники книгами – духовною їжею», – зауважила Оксана Глушко.
Книги на полицях з’являються й далі з’являтимуться завдяки діткам і дорослим, які їх дарують в бібліотеку.
Грантові кошти активістки використали на величезний банер (6 тисяч гривень) у вигляді 3D-розрізної хати, який прикріпили до однієї зі стін сільського клубу. Окрім того, на 993 гривні закупили фарби та балончики з фарбами.
Авто не для їзди, а для читання
Цікава історія склалася з ретро-автомобілем, який сьогодні слугує місцем, де можна почитати книжки. Непроста історія вийшла з цією неробочою машиною. Жінки довго не могли її знайти, і навіть думали, що не вдасться це вже реалізувати. А тут і ні… з місцевою мешканкою Олею Матящук нарешті відшукали потрібний транспорт. Депутат Княгининівської ОТГ Микола Чернов привіз її евакуатором до клубу, де художниці привели її до ладу, а салон облагородив Андрій Остапюк.
Всі люди, які долучилися до створення унікальної бібліотеки в громаді, працювали на волонтерських засадах.
Щоби викупити цей автомобіль з металобази, довелося кинути клич, аби назбирати потрібну суму – 5 тисяч гривень. Хто міг, кидав гроші на картку, а хто міг – приносив до місцевого магазину, де теж збирали готівку. Хтось тягнув до клубу металолом, бо так теж можна було викупити ретро-авто. І фактично за добу вдалося назбирати потрібну суму.
Сьогодні у селі Сирники діє чудова бібліотека на свіжому повітрі, куди приходять діти й дорослі не тільки з громади, а й з інших сіл і міст. Нещодавно до бібліотеки пішки з Луцька прийшов хлопець, який захотів усамітнитися й почитати. І приніс з собою подарунок – книгу в бібліотеку.
До слова, у селі Сирники втретє вдалося реалізувати проєкт завдяки ГО «Активні громадяни» спільно з Британською радою.
Текст: Анна МАНЮХІНА