Холодильники для книг і авто не для їзди: під Луцьком відкрили унікальну бібліотеку. ФОТО

05 Липня 2019

У селі Сирники, яке входить до Княгининівської ОТГ, відкрили незвичайну бібліотеку просто неба – з книгами у холодильниках і читальні у ретро-авто.

Про це повідомив Район.in.ua.

Місцеві активістки Оксана Глушко та Галина Волянюк взяли участь у конкурсі соціальних проєктів від ГО «Активні громадяни» спільно з Британською Радою та виграли. На втілення ідеї жінки отримали 7 тисяч гривень.

Проєкт RestZone «Хата-читальня» у «найсмачнішому» селі на Волині реалізували за кілька днів активні люди громади й сусідніх громад. Колись, у 1949 році, в приміщенні теперішнього клубу була хата-читальня, тому вирішили її сьогодні відродити.

Холодильник не з їжею, а з книгами

Жінки довго думали, в що складати книги, аби дощ не намочив і вітер не зніс.

«Довго сиділи в клубі з Оксаною, так і не вирішили, де зберігатимемо книжки. І тут прийшла ідея – холодильники, старі холодильники. Книги можна зберігати в них», – розповіла Галя Волянюк.

Неробочі холодильники нестримні таки знайшли. Валерій Іванов із Луцька подарував сирничанам їх аж шість штук. Односельчанин Володимир Нагурний безкоштовно їх доставив до місцевого клубу, де й відкрили книгозбірню. Вчителька-волонтерка Оксана з Рожища разом з дівчатами-художницями розфарбували їх яскравими малюнками і розписали цитатами поетів. В цих веселих холодильниках й зберігають книжки.

«У холодильниках ми вдома зберігаємо їжу. А тут вирішили наповнити ці холодильники книгами – духовною їжею», – зауважила Оксана Глушко.

Книги на полицях з’являються й далі з’являтимуться завдяки діткам і дорослим, які їх дарують в бібліотеку.

Грантові кошти активістки використали на величезний банер (6 тисяч гривень) у вигляді 3D-розрізної хати, який прикріпили до однієї зі стін сільського клубу. Окрім того, на 993 гривні закупили фарби та балончики з фарбами.Авто не для їзди, а для читання

Цікава історія склалася з ретро-автомобілем, який сьогодні слугує місцем, де можна почитати книжки. Непроста історія вийшла з цією неробочою машиною. Жінки довго не могли її знайти, і навіть думали, що не вдасться це вже реалізувати. А тут і ні… з місцевою мешканкою Олею Матящук нарешті відшукали потрібний транспорт. Депутат Княгининівської ОТГ Микола Чернов привіз її евакуатором до клубу, де художниці привели її до ладу, а салон облагородив Андрій Остапюк.

Всі люди, які долучилися до створення унікальної бібліотеки в громаді, працювали на волонтерських засадах.

Щоби викупити цей автомобіль з металобази, довелося кинути клич, аби назбирати потрібну суму – 5 тисяч гривень. Хто міг, кидав гроші на картку, а хто міг – приносив до місцевого магазину, де теж збирали готівку. Хтось тягнув до клубу металолом, бо так теж можна було викупити ретро-авто. І фактично за добу вдалося назбирати потрібну суму.

Сьогодні у селі Сирники діє чудова бібліотека на свіжому повітрі, куди приходять діти й дорослі не тільки з громади, а й з інших сіл і міст. Нещодавно до бібліотеки пішки з Луцька прийшов хлопець, який захотів усамітнитися й почитати. І приніс з собою подарунок – книгу в бібліотеку.

До слова, у селі Сирники втретє вдалося реалізувати проєкт завдяки ГО «Активні громадяни» спільно з Британською радою.
Текст: Анна МАНЮХІНА

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter