• банер чікос

Хід королеви: у Луцьку відбувався шаховий турнір. ФОТОРЕПОРТАЖ

21 Липня 2021

Вчора, 20 липня, у Луцьку відбувся турнір, приурочений Дню шахів. У артгалереї «Образ» зібралися люди, для яких ця гра – не просто численні ходи, а справжнє мистецтво.

Партнери заходу: «Дім фасадів», «Волинська Торгово-промислова палата», «Волинська Шахова Федерація», «OBRAZ», ГО «Фундація мистецького розвитку Наталії Грабовецької».

Здавалося, що учасники турніру зовсім не хвилюються – сидять один біля одного, говорять про щось своє та чекають на гру. Більшість з них – чоловіки, яким далеко за 40, але є і юні хлопці, які не прагнуть перемогти – для них важливішою є сама участь у турнірі.«Таблоїд Волині» вирішив поспілкуватися з шахістами та дізнатися, за що вони люблять цю гру.

Данилу Слепчуку всього 11 років, але він взяв участь у приблизно 200 турнірах. Лучанин зізнається. що в шахи почав грати, коли йому було всього п'ять років.

«Мене навчив грати вже покійний тренер Олександр Миколайович. Я люблю і перемагати, і просто брати участь у турнірах.

На сьогоднішньому – дуже сильний склад. Я думаю, що виступив непогано, буду десь четвертим або сьомим», – каже юний шахіст.Андрію Дячуку – 14 років. Грає в шахи юнак вже протягом семи років, каже, що повільно, але впевнено йде до перемоги:

«Мене навчив грати мій тренер. Моя перша вчителька порекомендувала мені піти на шахи, тому я її й послухав».
Олександр Новокрещенов приїхав на турнір з Ковеля.

«Нещодавно також брав участь у турнірах. Навіть доволі успішно – зайняв друге місце. Цього разу вирішив приїхати сюди, бо казали, що має бути сильний турнір з представниками з різних міст Волині.

Я зазвичай граю для свого задоволення, для спілкування. Перше місце – це не те, чого я прагну, проте хочу показати себе».Під час гри шахісти зосереджено слідкували за ходами суперників, намагаючись передбачити наступний крок. Після кожної вдалої чи невдалої партії вони тиснули один одному руки та з усмішкою виходили надвір – погомоніти, випити кави та проаналізувати гру.
«У нас є суддя національної категорії Олена Черняк, яка обраховує змагання за міжнародною кваліфікацією ФІДЕ. Також на гру завітав міжнародний призер – Данило Слепчук.

Ми плануємо максимально розвивати турніри з шахів і вивести Волинь на новий рівень. Є ціль вступити у Всеукраїнську федерацію шахів, проводити нові турніри з новими партнерами», – коментує голова Волинської шахової федерації Андрій КовальчукПісля майже 6-годинної «битви» – оголосили переможців:

Перше місце в турнірі зі швидкісних шахів зайняв Василь Неділько;

Перше місце серед юнаків отримав Данило Слепчук;

За друге місце нагородили Максима Гузьо;

Третє місце виборов Назар Мельник.Як відбувався турнір та хто туди прийшов – дивіться на фото:

4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter