«Дихай вільно – живи якісно!»: як «Клініка алергії та кашлю» дарує волинянам  здоров’я. ФОТО

21 Листопада 2021

Протягом останніх двох років новостворена волинська «Клініка алергії та кашлю» допомагає жителям області вирішити проблеми з алергічними та респіраторними хворобами. Створення такого закладу як ніколи відповідає викликам часу, адже у світі панує не лише пандемія COVID-19, а й епідемія алергічних захворювань, тому кожна людина має ретельно дбати про своє здоров’я.

Журналісти «Таблоїда Волині» завітали до медичного закладу, що знаходиться за адресою вул. Шевченка, 10, та поспілкувались з директоркою клініки, дитячим лікарем-алергологом-пульмонологом Тетяною Яковенко.

– Ваша клініка розпочала роботу минулого року. Яким був стартап?

– Ми відкрилися якраз у період пандемії. Спочатку було дуже важко: працювали та працюємо у режимі з підвищеними протиепідемічними заходами. Для зменшення контакту з хворими людьми на коронавірусну інфекцію у закладі ми не приймаємо хворих з COVID-19, надаємо консультації дистанційно або проводимо консультацію на дому. Проте, попри пандемію COVID-19, яка й досі триває, наша клініка в повному обсязі надає допомогу хворим з алергічними захворюваннями, кількість яких, на жаль, збільшується з року в рік на тлі існуючої епідемії алергічних захворювань у світі. У нас працюють досвідчені дитячі та дорослі лікарі чотирьох напрямків: лікар-алерголог, пульмонолог, отоларинголог та дерматолог, які користуються великим попитом серед населення нашої області.

– Які переваги має приватна клініка у порівнянні з державними закладами?

– У приватній клініці більше можливостей. Наш головний напрямок – алергологія. Ведення пацієнта з алергією – це тривалий процес, що не обмежується оглядом і призначенням симптоматичних препаратів. Завдання алерголога – виявити причину захворювання. Це можна зробити завдяки новітнім методам діагностики, які впроваджені у нашій клініці.

Лабораторні послуги ми здійснюємо за допомогою європейської лабораторії «Сінево Україна», яка сьогодні є лідером в Україні та Європі, а спеціалісти нашої клініки працюють з найкращими в Європі алергенами для діагностики та алерген-специфічної імунотерапії вітчизняного та іспанського виробництва.

– Як відбувається лікування пацієнта з алергією?

– Основні принципи лікування алергічних захворювань – це елімінаційні заходи (уникнення контакту з алергеном, якщо це можливо); призначення симптоматичних препаратів та АСІТ. АСІТ – це найважливіший метод лікування алергічних захворювань, він впливає на причину, а не симптоми. Даний вид терапію дозволяє досягти тривалої ремісії.

– При яких проявах алергії варто не зволікати та звернутися до лікаря?

– Часто мене запитують батьки, чи варто лікувати алергію в дитини? Чи вона її «переросте»? Алергію діти не переростають. Якщо алергію не лікувати, вона прогресує. Вона може викликати загрозливі для життя стани. Тому, навіть, якщо є мінімальні прояви захворювання, варто проконсультуватися з алергологом.

– На які проблеми скаржаться пацієнти в осінньо-зимовий період?

– Оскільки цвітіння деяких рослин в нашому регіоні триває до жовтня, у пацієнтів з алергією на пилок загострення триває. В осінньо-зимовий період погіршення стану виникає у пацієнтів, які страждають на бронхіальну астму, алергічний риніт, атопічний дерматит, які мають алергію на плісняву та на кліщі домашнього пилу тощо.

– Розкажіть про вашу команду лікарів.

– Найскладніша проблема – підібрати хороші кадри. Ідею можна реалізувати, будівлю придбати, гарний ремонт зробити, але головне в медицині – це медичний персонал. У приватній клініці пацієнт має відчувати комфорт та отримувати якісну допомогу. В нашій клініці працює команда професіоналів.

– Діти – особливі пацієнти. Як ви знаходите до них підхід?

– Мені складно це пояснити, тому що я цим живу. Я люблю дітей, розумію їх і вмію з ними спілкуватися.

Думаю, що дитячий лікар має поводитися з кожною дитиною, як з рідною, адже дитина, на відміну від дорослого, не стане стримувати емоції. Лікар має зробити так, щоб у дитини не залишилося поганих вражень про візит до лікаря.

– «Клініка алергії та кашлю» не тільки лікує, а й навчає пацієнтів. Розкажіть, як це виглядає на практиці?

– У перспективі ми плануємо влаштовувати школи для пацієнтів, але в період пандемії не робимо цього, щоб не наражати людей на небезпеку.

Сьогодні освітня робота проводиться дуже інтенсивно, але індивідуально з кожним пацієнтом. Наші лікарі намагаються детально розповісти пацієнту про захворювання, про його перебіг, про можливості лікування, про те, як профілактувати інші захворювання. Від того, наскільки пацієнт розуміє проблему, залежить ефективність лікування. Також для саносвітньої роботи зараз ми займаємось розробкою сайту, ведемо сторінки у фейсбуці та інстаграмі.

– Які щеплення можна зробити у вашій клініці?

– У клініці можна зробити щеплення, які є рекомендованими МОЗ України.

– Чи приймаєте ви пацієнтів, хворих на COVID-19?

– У клініці хворих на COVID-19 не приймаємо. Таких пацієнтів дорослі спеціалісти консультують вдома.

– Проблема тютюнопаління – завжди актуальна. Чи може візит до вашої клініки допомогти людині кинути палити?

– Так, проблема, на жаль, актуальна. Статистика ВООЗ показує, що в 20 столітті епідемія тютюнопаління забрала з життя понад 100 мільйонів людей. Спеціалісти нашої клініки зажди пояснюють пацієнтам, чому палити шкідливо.

– Як рекомендуєте дбати про своє здоров’я восени та взимку?

– Дбати про своє здоров'я потрібно постійно. В першу чергу, повинен бути повноцінний сон, правильне харчування, потрібно вести активне життя, відмовитися від тютюнопаління та інших шкідливих звичок, не займатися самолікуванням та при перших симптомах будь-якого захворювання звертатися до лікаря.

Щоб записатися на прийом або отримати додаткову інформацію, звертайтеся за номерами: 050 070 01 17 та 097 070 01 17.

Стежте за новинами клініки у фейсбуці та інстаграмі.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter