Успішно!

біхелсі

День йододефіциту: про що варто знати волинянам

Луцьк відноситься до територій з легким йододефіцитом, а от у поліських регіонах він середній. Після катастрофи в Чорнобилі це загострилося ще більше.

Сьогодні, 21 жовтня, відзначають Всесвітній день йододефіциту. З цієї нагоди «Таблоїд Волині» взяв коментар щодо профілактики йододефіцитних захворюваньу лікарки-ендокринологині медичного центру «Благомед» Тетяни Редзій.

Луцьк відноситься до територій з легким йододефіцитом, а от у поліських регіонах він середній. Після катастрофи в Чорнобилі це загострилося ще більше. Для чого слідкувати за достатнім рівнем йоду в організмі? 

Йод покращує імунітет. Навіть фітофтора не так прогресує, якщо, поливаючи городину, додати у воду кілька крапель йоду. Так і в людини – підвищується працездатність, стійкість до стресів, вірусів, мікробів.

Знати рівень йододефіциту корисно. Його визначення обов’язково потрібно проводити на стадії планування вагітності і лактації. Чому? Тому, що запобігши йододефіциту ми можемо попередити глухонімоту, косоокість, різні розумові відсталості, викидні, безпліддя. До того ж, діти тоді мають кращий інтелект, в них краща пам'ять.

Корисно в таких випадках їсти морську рибу та морську капусту. Колись давали людям «Антиструмін», але потім виявилося, що доза йоду в ньому зависока, особливо, для вагітних. І це шкодить плоду. Також є особливості прийому йоду залежно від віку людини.

На законодавчому рівні профілактики йододефіциту в нас немає, як це є в Білорусі. Єдине – це йодована сіль та деякі мінеральні води. Зауважу, що море не впливає на йододефіцит, і думка: «Я поїхав на море, значить з йодом у мене все добре» є помилковою – потрібно періодично визначати рівень йоду в організмі та в разі потреби компенсувати його препаратами, які призначить ваш лікар.

1

 

 

 

Додати новий коментар