Де у Луцьку попаритися в лазні, щоб не лише підбадьоритись, а й отримати задоволення

05 Березня 2019

Відвідання сауни не означає вибратись на найвищу сходинку і добре пропотіти, це багатоступінчастий ритуал.

«Сауни та бані Луцька» підготували кілька порад, щоб лазня не тільки підбадьорила вас, а й принесла неймовірне задоволення.

Спочатку сходіть в душ. Автор цього правила, напевно, мав на увазі загальну банну гігієну. Тому порада слушна. Але є й інша причина, чому добре сходити в душ, або влітку скупатися. У спекотну сауну приємніше йти, коли шкіра мокра. Є, однак, багато людей, які тримаються абсолютно протилежної думки і ходять у сауну сухими, щоб краще відчувати і навіть бачити, як виступає піт. Значить, є дві школи: мокрошкірих і сухошкірих. А якщо між їх прихильниками виникає суперечка, то намагатися помирити їх марно.

На полиці добре сидіти на підкладці. Правила це радять, знову ж через гігієну. Підкладку добре використовувати й тому, що у спекотній сауні полиці іноді нестерпно гарячі. Достатня температура у сауні 60-75 °C (але не більше 85°C). Вологість можна збільшувати, підкидаючи воду на каміння. Добре знати і те, що на полиці знаходяться до тих пір, поки отримуєш від цього задоволення. Змагатися у тому, хто витримає більший жар, шкідливо для здоров'я і недоречно.

У сауні потрібно потіти! Але багато відвідувачів саун мало що знають про потіння. Тому багато хто починає абсолютно неправильно: вилізши на полицю, відразу кидають на гарячі камені два або три ковша води. Це веде до раптового тепловому шоку, удару на шкіру, що паралізує нормальну діяльність потових залоз. Щоб як слід спітніти, потрібен час. Для виділення поту парильнику, який сидить на полиці у стані спокою, потрібно підвищити температуру тіла на кілька градусів, ніби штучно викликаючи в собі жар. Часу для цього потрібно 8-12 хвилин в залежності від індивідуальної здатності до виділення поту. Підвищення температури сауни не прискорює початок виділення поту; в цьому відношенні 60-градусна сауна не поступається 80-градусній. В дуже спекотній та сухій лазні піт сохне відразу після виділення на шкірі.

Продовжуйте підкидати воду і починайте паритися віником. Надзадоволення від користування віником ви відчуєте в парилці у момент, коли досягнете межі потіння.

Різкий перехід із жаркої сауни на холод не рекомендується. Зауважте: «різкий перехід»! Для адаптації просто потрібен певний час, щоб пристосуватися, от і все. А так, прохолода і відпочинок - невід'ємна частина саун.

Перед миттям грійтесь, а після миття можете ще сходити в парну. Ця порада містить явний натяк на те, що настав час переходити до миття, що становить обов'язкову частину банної процедури. Дослідники підрахували, що раніше в саунах чи банях витрачали тільки дві три літри води на людину. Тепер усе змінилося. Води витрачають рясно, а мила набагато більше потрібного. І менше вистачило б, так як ґрунтовне потіння відкриває пори шкіри і видаляє з них жир, бактерії та інший бруд. Після того як пропотіли, добре промийте себе водою.

Чергування парилки і охолодження можна повторювати за власним смаком. Після миття і купання в слід прийняти порцію залишкової пари невисокої температури. Скільки разів прийнято паритись? Скільки хочеться! Досить і одного разу, якщо так здається. У стандартних правила говорять про три рази, що здається середнім і помірним числом. На закінчення ополіскуються свіжою водою.

Потім відпочиньте і випийте що-небудь освіжаюче. Одягайтеся тільки після повного припинення потіння. Після лазні нікуди поспішати. Одяг теж може почекати. Перед лазнею і під час неї слід уникати алкоголю і рясної їжі. До спільного проведення часу після лазні підходять легкі закуски і прохолодні напої.

Щоб отримати повний релакс, рекомендуємо вам спробувати лазню-чан. Там ви отримаєте нереальне задоволення від того, що тепла вода повністю обволікає все тіло і дає при цьому величезне розслаблення.

Температура води росте протягом перших 10-15 хвилин. Коли вам стає не під силу перебувати далі, саме в цей момент необхідно покинути чан і зануритися в холодну воду. Далі для повного щастя можна зануритися в річку, ополонку або в купіль. Тут за рахунок різкої зміни температури отримуєш нереальне задоволення.

Відразу після занурення у людини з’являється бажання чим швидше повернутися назад у тепле середовище. Але при повторному зануренні в теплу воду все найцікавіше і починається. Ви почуєте різке поколювання по всьому тілу. Виникне таке відчуття, ніби роблять мільйон голковколювань. Ось саме це і називають терапією закарпатським чаном. І так треба зробити кілька разів. Таким способом не тільки можна «закалятися», а й одночасно лікуватися.

Якщо хочете ще більше поліпшити цю процедуру, тоді додайте настої трав і відвари або просто покладіть в воду оберемок запашних трав.

Карпатські чани

Адреса: м. Луцьк, вул. Мисливська 1 (Територія Теремнівських бань)

Телефон: 099-44-44-200

Величезна чавунна ємкість розрахована на 4-6 чоловік дружньої компанії (хоча поодиноке чи парне плавання теж вітаються). До температури теплої атмосфери додається вода 37-380 С і, за вибором, секретні оздоровчі інгредієнти:

– екстракт евкаліпту;

– розслаблюючі чаї;

– сосна чи ялина;

– сіно.

Дно чана встелене крупною галькою, а чан розташований на відкритому повітрі, тому кожний може відчути себе в теплій річці десь на природі...

Могорич баня та мотель

Адреса: с. Рованці, вул. Тополева, 40

Телефон: 099-44-44-063

Мотель пропонує до ваших послуг:

- WiFi

- супутникове телебачення

- бар

- стоянка.

Баня з басейном та парною на дровах (до 15 осіб) з віником. Два поверхи, чотири кімнати, масажна, WiFi, стоянка, камін, супутникове телебачення.


Теремнівські сауни

Адреса: м. Луцьк, вул. Мисливська, 1

Телефон: 099 444-42-00, 067 84-83-275

Двоповерхові сауни з басейном, джакузі, сухим та мокрим паром, супутниковим телебаченням, кондиціонером, масажем:

№1 "Фінська";

№2 "СРСР";

№3 "Печера";

№4 "Турецька";

№5 "Іронія долі або з легким паром";

№6 "Футбол"

№7 "Карпатські чани"


Печерські сауни

Адреса: м. Луцьк, вул. Клима Савури, 66А

Телефон: 099 44-44-300, 067 84-83-276

Двоповерхові сауни з басейном, джакузі, сухою та мокрою парою, супутниковим телебаченням, кондиціонером та масажем:

№1 "Старе місто";

№2 "Сакура";

№3 "Піраміда";

№4 "Мачо".

№4 НОВА Карпатська баня з віником! Тут на вас чекає басейн, масажна, дві кімнати відпочинку, супутникове телебачення і це все від 65 грн за годину! Баня вміщає до 15-ти осіб.






Сауна «Вуйко»

Адреса: м. Луцьк, вул. Винниченка, 9/1

Телефон: 099 44-44-911, 098 89-29-640



Озерецькі бані:

Адреса: Волинська обл., с. Озерце

Телефон: 098 10-24-674, 099 44-44-901

Мiсткiсть: до 10 людей.

Площа: 120 метрів квадратних.

Вид парної: російська на дровах

Баннi послуги: віники (дубові)

Басейн: з фільтрацією 2x2.5

Технiка: місцеве телебачення

Для вiдпочинку: кімната вiдпочинку

Додатковi послуги: стоянка пiд охороною, мангал, готель

Баня на дровах «Гуцул»

Адреса: вул. Карпенка Карого, 3

Телефон: 099 44-44-903, 098 50-08-916

Тут на вас чекає басейн, масажна, дві кімнати відпочинку, супутникове телебачення і це все від 65 грн за годину! Баня вміщає до 15-ти осіб.

Карпатська баня

Адреса: м. Луцьк, вул. Клима Савури, 66А

Телефон: 099 44-44-300, 067 84-83-276


Mini Hotel Rest

Адреса: м. Луцьк, вул. Винниченка, 9/1

Телефон: 099 44-44-911, 098 89-29-640

Для вашого комфорту є:

- кондиціонер

- супутникове телебачення

- кафе

- сауна

Номери від 90 грн.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter