«COVID не сусід малят»: у Луцьку мітингують медики пологового будинку. ФОТО

15 Жовтня 2020

У Луцьку біля будівлі міської ради зібралися медики, аби висловити свій протест проти рішення влади облаштувати «коронавірусне» відділення в акушерському блоці пологового будинку.

На акцію протесту зібралися працівники пологового будинку, які наразі не на роботі – після нічних змін або ж у відпустках, інформує ІА «ВолиньPost».

Організували протест 15 жовтня. Із самого ранку майже п’ятдесят людей із плакатами зібралися під Луцькою міською радою, аби вплинути на рішення депутатів.

Завідувач відділення дитячої реанімації Віталій Богданович розповів, що лікарі та працівники медзакладу категорично проти того, аби у Луцькому клінічному пологовому будинку облаштовували корпус для прийому хворих на коронавірус та пояснив чому.

«Ми зібралися, аби міська рада нас почула. Рішення зробити ковідний корпус на базі акушерського відділення пологового будинку є невірним», – говорить Віталій Богданович.

Медики аргументують це тим, що, приміром, якщо пацієнтів з акушерського корпусу «переселять» у гінекологічне відділення і зроблять там родзали, то відстань між ними – 20 метрів.

«Це спільна каналізація, харчоблок, теж саме повітря... Перший поверх і так переоблаштували для прийому хворих на коронавірус вагітних зі всієї Волині...», -–зауважує медик.

Щодо позиції радника міського голови Ігоря Поліщука, який зазначає, що в пологовому – більше кисневих точок, лікар пояснив, що це взагалі не аргумент, адже їх можна облаштувати будь-де і навіть у пологовому доведеться все змінювати.

«Якщо переобладнувати акушерський корпус, то кисневу систему доведеться повністю перероблювати, адже наразі вони є лише у дитячій реанімації і на другому поверсі у двох палатах. Потрібно буде однаково далі проводити кисневі точки. У нас є цистерна з киснем, по-моєму, всього на дві тонни, але, якщо робити «коронавірусний» госпіталь, то потрібно буде змінювати систему і об‘єм кисню. Сподіваються, що депутати приймуть інше рішення і не наражатимуть дітей на небезпеку», – зазначив Віталій Богданович.

Сьогодні, 15 жовтня, о 15:00 в пологовий приїдуть представники облдержадміністрації та міськради, аби обговорити проблему.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter