Чому ми страждаємо від самотності: думки луцького психолога

03 Лютого 2021

Луцький психолог Сергій Ткаченко розповів про види самотності та способи її подолання.

Допис він опублікував на своїй фейсбук-сторінці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: САМОТНІСТЬ VS УСАМІТНЕННЯ, АБО ЯК НАВЧИТИСЯ БУТИ НАОДИНЦІ З СОБОЮ

«Напевно, ви не раз дивувалися тому факту, що навколо нас є безліч гідних чоловіків і жінок, у яких "все при них", але ... вони самотні.

І виникає питання, чому???

Якщо відкинути другорядні деталі і моменти, то всі причини можна звести до двох основних.

ТРАВМАТИЧНИЙ ДОСВІД. Людина або недавно вийшла з важких для себе руйнівних відносин, і не має душевних ресурсів йти в нові, або принципово не вміє вибудовувати близькі теплі емоційні стосунки.

РІВЕНЬ ОЧІКУВАНЬ. Як від партнера, так і від себе. Я не маю на увазі інфантильну особистість, яка очікує, що партнер замість неї вирішить всі її завдання і захистить своєю широкою батьківською фігурою від життєвих негараздів.

Я про дорослу особистість, яка вже відбулася. Людину, яка звикла до відповідальності, адекватності і прагнення до розвитку. І чим вище ці якості проявлені у такої людини, тим складніше їй знайти собі пару. Тому що менше виражений рівень цих якостей у партнера такій людині довго витримати складно.

Є самотність "слабкості", коли людина відчуває, що вона "нікому не потрібна". А в даному випадку це самотність "сили", коли людина відчуває, що більшість претендентів на її товариство не потрібні вже їй ...

І тоді перед такою людиною постає завдання: знайти і прийняти ресурс свого стану і перетворити його на джерело своєї внутрішньої гармонії.

P.S. Самотність «сили» також є задачею розвитку, як і самотність «слабкості». І як мені зараз видається, якщо у випадку зі «слабкістю» задачею є відкриття власної сили, то у випадку з «сильною» самотністю такою задачею є здатність перестати все міряти силою та навчитися за нею бачити унікальність людей. І саме з нею вчитися будувати відносини».

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter