Успішно!

біхелсі

Чайний експерт поділився з лучанами таємницями чайних церемоній

Чай, в залежності від кількості може бути як ліками, так і отрутою.

Артем Квасниця з Миколаєва заглибився у світ чаю у 2018 році, у 2021 почав проводити традиційні чайні церемонії для близьких, а у 2022 відкрив свої церемонії для публіки.

В особистій розмові з журналістом Таблоїду, Артем припідняв завісу загадковості з чайних церемоній, поділився порадами для домашніх чаювань та розповів про користь та шкоду чаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЧАЙ – ЦЕ ТАКА ШТУКА ПРО КУЛЬТУРУ»: У ЛУЦЬКУ ВЛАШТУВАЛИ ЧАЙНУ ЦЕРЕМОНІЮ. ФОТО

Що ж таке чайна церемонія?

Церемонії того типу, що проводить Артем, простою мовою можна охарактеризувати як «дегустація якісного чаю, завареного за китайськими методам». Такий тип церемоній також називають Пін Ча або «знайомство з чаєм», також існує церемонія Гун Фу Ча або «вища майстрерність чаю». Церемонії такого типу можуть тривати годинами. 


 

Традиційна чайна церемонія вимагає певного стандартного набору посуду та атрибутики: окрім звичних чайників і горнят, майстри чайних церемоній послуговуються також чашею Чахай, або «чаша справедливості». Це – спеціальна посудина, в яку зливають заварку з чайника, щоб всі відвідувачі чайної церемонії могли отримати чай однакової температури та міцності. Зачасту чайні майстри також часто використовують спеціальні підставку під чайник під назвою Чабань, що слугує ємністю для пролитого чаю. Рідко чайну церемонію можна уявити без чайного друга – керамічної фігурки, що придає чайній церемонії аури магічності. Чайне полотно Ча Сі поєднує всі ці елементи на собі, і створює гармонічний ансамбль

 

Які знання та практики можна почерпнути для себе з чайних церемоній?

 

Важливо правильно заварити чай. Хорошому чаю достатньо 15-30 секунд, щоб заваритись, тож після цього чайну заварку варто перелити в іншу посудину. Також важливі якість та температура води: можна поекспериментувати і спробувати бутильовану або джерельну воду для заварки чаю. Кип’ятити воду також не потрібно, 90 градусів – це достатньо, щоб заварити смачну чашку чаю. 

Вибір чаю також грає не останню роль. Артем рекомендує уникати індійських та турецьких чаїв на полицях магазинів, та звертати увагу на чаї китайського походження. При покупці варто також звернути увагу на термін придатності чаю, адже чим він свіжіший, тим більш виражений аромат у напою. Однак покупка якісного чаю – ще не все, чай також потрібно правильно зберігати. Гарний варіант – це непрозора герметична посудина що вбереже листя від світла та сторонніх запахів.


 

Пити чай без цукру це ще одна порада чайних майстрів. Такий варіант не тільки кращий для здоров’я, але і дозволяє повною мірою пізнати смак та аромат чаю. В очах типового українця чашка чаю – це спосіб збадьоритись зранку, ці поради допоможуть змінити ставлення до чаю, та розкрити його справжній смак.

А як щодо корисних і шкідливих властивостей чаю?

Одна з основних корисних властивостей чаю це його вплив на травлення, горнятко чаю після їжі допоможе засвоєнню корисних речовин і вбереже від проблем з травленням. Також чай містить L-теанін, амінокислоту, що позитивно впливає на пам’ять та роботу мозку. Дослідження показують, що прийом чаю сприяє зниженню гормону стресу – кортизолу.


Проте надмірне вживання чаю може і зашкодити. Люди, які мають проблеми з серцем та судинами, мають слідкувати за кількістю випитого чаю, адже він як і кава містить кофеїн і може спровокувати численні проблеми, якщо споживати його в високих кількостях. Чай, в залежності від кількості може бути як ліками, так і отрутою.


 

Додати новий коментар