BLOG на нічку: важливий лист мами до доньки-підлітка

10 Жовтня 2020

Сьогодні на блозі на нічку від «Таблоїда Волині» – послання, яке у свій час хотіли б прочитати чимало дорослих жінок.

Це лист матері дівчинки-підлітка Дар’ї Королькової, опублікований на сайті «Сім’я і дім». У 15-ти пунктах авторка вирішила «розставити всі крапки над i», розповівши дочці головні правила життя.

1.Через 3 роки я можу вигнати тебе з дому.

Страшно звучить, так? Але тим не менше. У 18 у тебе буде 2 варіанти дій: ти вступаєш до ВНЗ, і я тебе підтримую, як можу, до закінчення, або до знаходження роботи. Або ти кладеш на ВНЗ болт (і я ніколи не засуджу тебе за це) і йдеш працювати. І забезпечуєш свої потреби сама. Утримувати дівчинку 18+ років від роду я не буду, тому що я вважаю це неправильним. У тебе є 3 роки, щоб вибрати… Так, ми вже придумали перепланування квартири. У твоїй кімнаті буде наша спальня.

2. Ти прекрасна. Ти красива. Ти дуже розумна. Ти набагато краща, ніж я. Ти чудова.
Я знаю тебе 15 років, і ти набагато краща, ніж я могла собі уявити в найсміливіших мріях. Якщо хтось цього не розуміє, це його проблеми.

3. Я тобі не приклад.
Ти зовсім інша, окрема особистість, ти не повинна любити те, що люблю я, ти маєш повне право зневажати мої авторитети і забивати болт на мої цінності. Один нюанс: нести відповідальність за свій вибір ти теж будеш сама.

4. Ти вільна. Я нічого від тебе не чекаю.
Ти можеш стати двірником, манікюрницею, слюсаркою, домогосподаркою, бізнес-аналітиком, офіс-менеджером або ж бути касиром в Ашані. Я не втручатимуся, бо це твій вибір життєвого шляху. Але не забувай перечитувати перший пункт.

5. Ти не повинна мені нічого. Я ростила тебе не в борг.
Я не чекаю склянки води, хай їй грець, я не розраховую, що ти забезпечиш мені безбідну старість, я не мрію, що ти отримаєш Нобелівку. Ти маєш право вибрати те, що для тебе важливо і цінно. Або пустити все на самоплив. Це твоє життя і твій вибір.

6. У тебе є будинок.
Що не трапилося б в твоєму житті, буду поруч, якщо тобі це потрібно. Я підтримаю і пошкодую, поспівчуваю і спробую допомогти, якщо ти попросиш. Але я не буду втручатися мимовільно.

7. У мене своє життя.
Я не зобов’язана допомагати по свистку, кидати свої справи заради тебе, жертвувати своїм комфортом заради твого. Я МОЖУ. Але я НЕ ПОВИННА.

8. У тебе своє життя.
За кого виходити заміж, народжувати чи не народжувати дітей, ти завжди будеш вирішувати сама. Мої погляди, політичні пристрасті, життєві переконання не повинні ніяк на тебе впливати. Ти можеш чинити так, як підказує тобі серце, совість і користь. Від цього ти не втратиш мене, чи не перестанеш бути моєю дочкою, не станеш персоною нон-грата.

9. Ніхто не має наміру тобі шкодити.
Це непросто зрозуміти, але правда: всі думають тільки про себе. І я. Будь-яка людина в будь-яких обставинах поводиться так, як вважає за потрібне. Ніхто (психічно здоровий) не погіршує своє життя свідомо. Він (або вона) діють так, як (з їхньої точки зору) буде краще їм. Не більше. Просто ваше бачення на світ не збігається.

10. Світ несправедливий.
Немає гарантованих способів добитися успіху і гарантованих способів уникнути невдачі. Ти не контролюєш цей світ. Ти можеш робити все правильно і опинитися в задниці. Ти можеш порушувати геть усе і опинитися на коні. Єдине, про що ти повинна турбуватися – це про чесність. Не бреши собі. Вчися себе розуміти. Усвідомлювати свої справжні потреби і почуття. І думай, як тобі буде краще.

11. Твоє «добре» майже завжди означатиме чиєсь «погано».
Ти займеш чиєсь місце в інституті або біля каси «Ашана». Ти будеш зустрічатися з чиїмось коханням усього життя або сидітимеш на чиємусь улюбленому місці в кінотеатрі. Не хвилюйся. Твоє «погано» завжди буде означати чиєсь «добре», так що ви квити.

12. На 100% ти можеш вірити тільки собі.
Ні, навіть не мені, я ж не можу пролізти в твою голову. Ти ж не все розповідаєш, щось приховуєш. Я знаю, бо теж так роблю. У мене теж є мама. Тільки ти одна знаєш все про себе. Тільки ти знаєш, на що здатна.

13. Не перекладай відповідальність.
За твоє життя з 18 років відповідаєш ти. І ніякі ВонаСука і ВінКозел тут ні при чому. Народжуй дітей, якщо зможеш виростити їх одна. Берися за проект, якщо витягнеш його без колег. Емігруй, якщо здатна вижити одна в чужій країні. Якщо пощастить і будуть помічники, рідні, близькі – тобі буде легше. Але вони тобі нічого не винні.

14. У кожної дії є наслідки.
Може, ти не передбачиш все. Але спробуй прорахувати усе на максимум. Що краще ти собі уявляєш варіанти, то розумнішою буде твоя поведінка.

15. Не слухай мене.
Я написала 14 пунктів, які, на мій погляд, зроблять твоє життя кращим за моє. Але ти – не я (і про це, до речі, був окремий пункт). Не порівнюй нас, не рівняйся на мене. Іди і живи. Я народила тебе не для того, щоб ти була моєю дочкою. Я хотіла дати світу людину, яка житиме у ньому своїм власним життям. Тому іди і живи.

15а. Тільки потім не скаржся.

15б. І не відключай телефон. Я хвилююся.2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter