BLOG на нічку: «метод помідора», або 5 кроків подолання прокрастинації

27 Січня 2021

Сьогодні у рубриці «BLOG на нічку» читачі дізнаються секрет подолання прокрастинації від авторки книги «Learning How to Learn» Барбари Оуклі.

Матеріал опублікували на сайті «Освіторія».

Якщо бажаєте побачити та свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected].

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: BLOG НА НІЧКУ: «ЩО ЛЮДИ СКАЖУТЬ», АБО ЯК Я ЗРОБИЛА КАМІНГ-АУТ У СЕЛІ

***

«На жаль, саме прокрастинація — найпоширеніша проблема, яку спостерігаю серед своїх учнів, — каже пані Барбара. — Механізм прокрастинування досить простий. Спершу ви відчуваєте легкий смуток, незадоволеність поточним станом дій у цей момент часу, небажання зосереджуватися на чомусь, що вимагає необхідності серйозно зосереджуватись. Потім виникає те, що я називаю «воронкова зосередженість на більш приємному занятті». Ви пірнаєте в соцмережі, дивитесь безглузді ролики на YouTube… Виникає відчуття тимчасового щастя, але от біда — воно дуже нестійке.

Пропоную всім, хто впізнав себе в цій ситуації, спробувати «Метод помідора». Цю техніку управління власним часом запропонував Франческо Чірілло ще в кінці 1980-х, але вона й сьогодні показує чудові результати серед прокрастинаторів усього світу.

5 кроків «Методу помідора», завдяки яким ви подолаєте прокрастинацію.

1

Чітко визначте завдання, яке будете виконувати

2

Встановіть помідор (так ми називатимемо таймер) на 25 хвилин

3

Ці 25 хвилин працюйте, ні на що не відволікаючись, і не дивіться на час. Навіть якщо в голову приходять думки, що заважають працювати, негайно повертайтеся до роботи — на вас чекає ваш помідор!

4

Дзень! Ваш час вичерпано. Ви точно мали зробити свою справу або її частину, яка займає 25 хвилин. Маєте коротку перерву — 5 хвилин. Послухайте музику, випийте чаю, погладьте домашнього улюбленця, якщо займаєтеся справами вдома.

5

Якщо ваша велика справа поділена на частини, після кожного четвертого «помідора» робіть тривалу перерву — від 15 до 30 хвилин. Ви будете приємно здивовані тим, наскільки можете бути продуктивними. Продовжуйте в тому ж дусі!

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter