BLOG на нічку: 10 секретів, які полегшать вам життя   

20 Червня 2021

Сьогодні у вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте про десять життєвих правил, які допоможуть вам стати щасливішими та позбавитися від маніпуляцій.

Матеріал опублікували на сайті «Сім'я і дім».

Якщо бажаєте побачити свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected]

***

Не обіцяй. Якщо пообіцяв – виконай

Згадайте, як часто під тиском інших людей ви давали необдумані обіцянки. Маніпулятор буде спеціально підштовхувати вас давати необдумані обіцянки, а потім експлуатувати ваше почуття провини. Просто не обіцяйте, але якщо вже пообіцяли — виконайте. Тоді наступного разу двічі подумаєте, перш ніж брати на себе зайві зобов’язання.

Не просять – не лізь

Часто буває, що ми, керуючись благими намірами, робимо тільки гірше. Нас просто не просили про допомогу. Потім наші зусилля сприймаються як належне. Ще гірше, коли замість однієї людини просить інша. Допомагаючи у такій ситуації, ми порушуємо ще й закон «Тобі треба — ти й роби». Якщо ж вам здається очевидним, що людина потребує допомоги, скористайтеся можливістю дізнатися у неї, чи готова вона прийняти її саме від вас. Раптом дівчина, у якої застряг каблук у зливній решітці, підстроїла це спеціально, щоб познайомитися он з тим симпатичним хлопцем. А ви, такі-сякі, взяли і все зіпсували. Могли хоча б запитати.

В проханні не відмовляй

Будь-яке прохання передбачає подяку. Маніпуляторам властиво давати порожні обіцянки або забувати про послуги. Виконуйте прохання, але не соромтеся попросити відповідної послуги. Можливо, навіть заздалегідь.

Живи теперішнім

Один з найбільш важливих законів, який допомагає легко руйнувати маніпуляції порівняння з тобою в минулому. Нам ніколи не хочеться бути гіршою самої себе, цим часто користуються інші люди. Наприклад, маніпуляція «Раніше ти такою не була», легко руйнується «Раніше було раніше». Обіцянки солодкого майбутнього, обіцянки половини від шкури невбитого ведмедя моментально припиняються після питання «Так це буде потім, а зараз конкретно що ви пропонуєте?».

Не прив’язуйся

Як часто ми прив’язуємося до людини, предмета або заняття? Наскільки ця прихильність може бути сильною, не ставлячи нашу душевну рівновагу під загрозу? Для кожного є своя відповідь на це питання. Тільки пам’ятайте: за допомогою цих емоційних зв’язків вас легко шантажувати. Не дозволяйте вашим близьким ставати домашніми терористами.

Не заважай

Найбільш геніальний з усіх законів. Ним можна і потрібно користуватися і в ставленні до себе, і до інших людей. Фраза «Не заважай, будь ласка» здатна творити справжні чудеса. Головне — сказати її перш ніж ви почнете відчувати роздратування.

У природи немає поганої погоди

Закон з найбільшим філософським потенціалом. Він вчить використовувати будь-яку можливість, у тому числі й свої промахи. Його по-різному формулюють в інших системах. Наприклад, в НЛП він звучить так: «Не буває поразок, буває тільки зворотний зв’язок». Багато навколишніх будуть раді нагадати вам про ваші невдачі або поскаржитися на те, як все погано навколо. З допомогою цього підходу легко впливати на ваш настрій. У таких випадках пам’ятайте: не буває поганого чи хорошого, є тільки ваше ставлення.

Не засуджуй, не критикуй

Часом дуже важко стриматися і не покритикувати інших людей. Тільки критика нікому не потрібна — ні вам, ні оточуючим. Пам’ятайте про це. Коли вас в черговий раз будуть засуджувати, вислухайте, але не критикуйте у відповідь. Ось моя обойма питань для таких суддів: «І що з цього випливає?», «Як ти пропонуєш змінити цю ситуацію?», «Чому ти вважаєш, що тільки твоя правильна оцінка ситуації?». А краще просто не беріть дурного в голову, а важкого в руки.

Не передавай інформацію, не зробивши її своєю (досвідом, навичками, уміннями)

Якщо ви не перевіряєте ту інформацію, яку поширюєте далі, то ви перетворюєтеся в пліткаря. Вашим словам перестають вірити. Цим з радістю скористаються ваші недруги. Спілкуючись з іншими людьми, уточнюйте, як саме вони перевірили інформацію, яку вони вам повідомляють. Більшість її взагалі ніяк не перевіряють, стаючи жертвою підкилимних ігор або політичної пропаганди.

Скрізь і завжди питай дозвіл

Закон з області етикету. Його використання не тільки застрахує вас від зайвих зусиль, але і створить вам імідж ввічливої людини. Тільки питайте з внутрішньою впевненістю, інакше будете виглядати, як дивак, який вічно сумнівається. До речі, цей закон я мимоволі використовувала, пропонуючи питати про те, чи потрібна людині допомога. Точно так же пов’язані і інші закони один з одним, створюючи тим самим ментальний щит від маніпуляцій.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter