Успішно!

біхелсі

Благовіщення: як омолодитися, вийти заміж та вберегтися від зрад

7 квітня Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл, який приніс благу вість про те, що вона стане Матір’ю Божого Сина.

7 квітня Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл, який приніс благу вість про те, що вона стане Матір’ю Божого Сина. З того часу в цей день християни східного обряду святкують Благовіщення.

У православному християнстві воно вважається одним з 12 найважливіших свят. Символом Благовіщення є білі голуби у синьому небі – як уособлення благої звістки. Також синій вважається кольором Богородиці, тому в цей день священники одягають блакитні ряси.

Кажуть, що цього дня земля відпочиває і підготовлюється до посівних робіт, тому в жодному випадку не можна її торкатися. За повір’ям, в це велике свято навіть пташка не в’є гнізда. За повір’ям, лише  зозуля не святкувала Благовіщення. Вона почала вити гніздо, тож за це її покарав Бог: дотепер не має власного гнізда, а свої яйця підкидає іншим птахам.

Наші бабусі на Благовіщення обкурювали будинок ялівцем чи іншими духмяними травами, аби захистити оселю від злих очей та духів. У це велике свято треба допомогти бідним людям, які просять милостиню. Також прийнято збиратися вдома і менше подорожувати, але цьогоріч карантин допоможе у виконанні цього правила.

Заборонено у цей день і займатися важкою фізичною роботою, навіть куховарити небажано. Також не варто нікому нічого позичати з дому, адже так можна згубити добробут і достаток. Не прийнято у свято фарбувати або стригти волосся, голитися.

Вважається, що на свята слід одягати новий, гарний одяг. Але Благовіщення – це виняток. Наші предки вважали, що якщо одягнути в цей день новий наряд, вийде так, що він або порветься, або буде зіпсований. Є старовинна сільська хитрість, якою користувалися наші прабабусі, якщо бажали покрасуватися в новому одязі на Благовіщення. Вони носили одяг близько тижня вдома, не з’являючись в ньому на людях. Так він і переставав бути новим, тож і прикмета була дотримана, і ніхто його ще не бачив.

Люди намагалася вмиватися талим снігом, щоб омолодитися та запастися енергією на рік. Також випускали в небо птахів як символ свободи та легкого життя.

Народні прикмети на Благовіщення рекомендують заміжнім жінкам назвати чоловіка «милий» 40 разів, рахуючи з ранку і до півночі. Це потрібно для того, щоб зберегти любов і запобігти появі суперниці.

Якщо у вас є кури, їх треба зігнати з сідала помелом між заутренею і обіднею. Так вони будуть краще нестися, і у вас буде багато яєць на Великдень.

Якщо незаміжня дівчина піде за водою і знайде по дорозі первоцвіт, по осені вона піде заміж. А знайдений пролісок обіцяв щастя. Якщо покласти його в воду і вмитися їй, можна стати красивішими.

Народні прикмети:

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.

Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.

Якщо на Благовіщення буде гарна погода – буде гарний врожай.

Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.

 Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів.

 А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.

Церковні правила: на Благовіщення допускається послаблення посту. Це означає, що можна вживати рибу та вино. А якщо свято випадає у середу чи п’ятницю, то послаблює суворий піст.

Додати новий коментар