Більше, ніж газета: архів тижневика «Сім’я і дім» тепер є у мережі

02 Вересня 2021

CID Media Group випустила в електронному варіанті усі номери газети «Сім’я і дім», яка виходила друком щотижня з 1996 по 2017 рік.

Раніше підшивки газети були доступні у бібліотеках, але у XXI столітті гріх не користуватися діджитал-можливостями.

«Тому наша команда взялася за цей доволі довготривалий проєкт: просканувати і систематизувати понад 20 тисяч сторінок у хорошій якості. Тепер на сайтах Сім’я і дім та Район.in.ua будь-хто може переглянути й завантажити собі чи то всю підшивку, чи окремий випуск газети у форматі pdf.

Знаю точно, що це сподобалося б засновнику газети, її багаторічному шеф-редактору Іванові Корсаку, адже він завжди йшов у ногу з часом і легко запроваджував інновації.

Це – наше символічне вшанування пам’яті Івана Феодосійовича, який 15 вересня міг би святкувати своє 75-річчя.

Мабуть, на Волині не знайдеться родини, де б у свій час не передплачували СІД: у найкращі часи її тираж сягав 50 тисяч примірників. Досі до нас приходять молоді журналісти на роботу і кажуть, що в дитинстві читали «Сім’ю і дім».

Тижневик під редагуванням Івана Корсака – це не просто газета. Це – 21 том історії Волині, де зафіксовані ключові події краю та опубліковані сотні життєвих історій неймовірних людей, відомих і невідомих. Це – десятки зіркових журналістів різних поколінь. Це – справжня школа журналістики, яка плекає цінності професії і передає їх новим поколінням медійників.

Сьогоднішній наш колектив уже не випускає газету, бо змінився спосіб читацького споживання. Але з газети виросло три медіабренди, які працюють онлайн і їх сумарна аудиторія сягає декілька мільйонів. Це всеукраїнський сайт «Сім’я і дім», розважальне медіа «Таблоїд Волині» та інформаційне агентство «Район.in.ua», яке працює не тільки на Волині, а ще й на Закарпатті та Рівненщині. А ще у нас є радіо СІД-fm, яке 18 років незмінно звучить на хвилі 102,4.

Та розвиваючи нове, ми бережемо традиції. Головною нашою традицією і є газета, з якої ми всі виросли. Досі там можна знайти зразки матеріалів, на яких варто вчитися. Тож закликаємо студентів журфаків заглядати в архів для натхнення і навчання. Дослідникам радимо звернути увагу на оцифровану підшивку, адже вона є цінним джерелом історії Волині кінця XX століття-початку XXI.

Я переконаний, що широкому загалу читачів, буде цікаво погортати сторінки, поностальгувати, знайти цікаву і призабуту інформацію про життя своїх сіл і містечок. Зрештою, якщо хтось загубив улюблений рецепт з нашої газети, то тепер це не проблема», – розповів шеф-редактор медіахолдингу «CID MEDIA GROUP» Ігор Денисевич.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter