Імітувала доношену вагітність: на Волині лікарі видалили 3-кілограмову пухлину з матки жінки
Аби не допускати таких ситуацій, лікарі рекомендують жінкам хоча б раз у рік проходити огляд у гінеколога\-ині!
19 Листопада 2024
Успішно!
Хочемо познайомити читачів «Таблоіду Волині» зі світлинами одягу з Волині від проєкту «Русовичі».
Текст: Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО
Фото: Ольга УРИНА
Одяг з колекції Марії ДОЛІНОВСЬКОЇ
Сьогодні, 21 травня, коли всі українці світу святкують День вишиванки, хочемо познайомити читачів «Таблоіду Волині» зі світлинами одягу з Волині від проєкту «Русовичі».
Ініціаторкою та натхненницею проєкту «Русовичі» є волинянка, колекціонера вишиванок Марія Доліновська. Жінка просто закохана у Волинь, в її історію, традиції. Кожна розмова з нею мотивує більше любити та шанувати волинський одяг.
– Пані Маріє, розкажіть, чому саме таку назву носить проєкт? Яка його основна мета?
– Назва проєкту походить від назви села Русовичі, крайньої точки Київської Русі, що розташована в околицях міста Нововолинська. Наших предків називали дулібами, волинянами, бужанами. А можливо, є іще одна назва, яка зафіксована в багатьох топонімах Волинського краю. Коренем у цих назвах є слово Русь. Звідси і назви Русовичі, Русів, Руснів, Рава-Руська.
Мій проєкт, перш за все, пізнавальний, і хочеться познайомити волинян з історією рідного краю. Також показати Волинь з іншого ракурсу, а саме – побутового сприйняття самих себе.
Як одягались наші предки 100 років тому? Як і чим прикрашали свій одяг? На старих світлинах все це виглядає часто сіро і сумно. Але народне вбрання, яке збереглося з тих часів, говорить зовсім про інше.
Проєкт «Русовичі» підготував цікаву фотосесію одягу із Волині, Полісся та Холмщини. Марія Доліновська, підібрала кожній із моделей одяг, відповідно до того, в якому регіоні проживали її предки.
Слідкуйте за новинами, адже скоро буде продовження проєкту!