Як у парку лучан «гарячими собаками» годували

11 Жовтня 2015
У центральному парку Луцька пообіді відбулося свято національної кухні. Захід відвідало чимало людей, охочих зануритись в атмосферу українськості та почастуватись знаними у всьому світі національними стравами.

Для всіх присутніх організатори підготували справжнє свято борщу: у величезних казанах під відкритим небом поблизу сцени зварили близько 300 літрів борщу різних видів: тут вам і «Волинський борщ», і «Борщ для Любарта» й традиційний український борщ.



З іншого боку сцени мешканцям міста пропонували скуштувати торт довжиною близько одного метра. Цей кондитерський виріб цілком вписувався у загальний дух дійства: на верхівці торта кондитери розмістили солодкі відповідники українських національних страв: варенички, ковбаску, сало й хліб. Доволі таки правдоподібно й «солонувато» виглядали ці солодкі доповнення. Спробувати шматок можна було за 10 гривень. Виручені кошти, за словами організаторів, підуть на потреби українських бійців в зоні АТО.






[caption]
Дівчата нарізають овочі для приготування борщу[/caption]
[caption]
Місце, де варитиметься смачний борщик[/caption]
[caption]
Перці для борщу[/caption]
[caption]
Метровий торт, прикрашений солодкими стравами-декораціями української національної кухні[/caption]
[caption]
Декорації на торті мають реалістичний вигляд. Тут вам іхлібець, і сальце, і ковбаска …[/caption]
[caption]
…і борщик [/caption]

В одному з казанків на вході до парку під привітним вогником булькотіло нарізане дрібними шматками м’ясо з салом, перемішане з цибулею. Це готувався козацький куліш. Кожен перехожий мав можливість безкоштовно покуштувати справжньої козацької страви. Як розповів Козак Володимир, куліш – ситна страва: «Як поїли козаки тої кашки, так були ситі цілий день».

[caption]
Вариться козацький куліш[/caption]

Ще в одному куточку гостей заходу частували «гарячими собаками», «не хот-догами» – наголосили кулінари. Сосиску для того песика обсмажували на великому грилеві. Ще там парували два 75-ти літрових казани, в одному з яких булькотів трав’яний чай. Чашка цього гарячого напою – 5 гривень. В іншому – картопля по-панськи з двома видами м’яса. Порція – 18 гривень.


[caption]
Трав’яний чай за 5 гривень[/caption]
Представлена на фестивалі й татарська кухня: сім’я, чоловік з дружиною, татарської національності готували національну страву – татарський плов, до якого входить м’ясо, рис, морква та спеції. За словами жінки, до страви вона додавала телятину. Ні в якому разі не свинину, адже мусульманська віра це забороняє.

[caption]
Татарська кухня представлена на фестивалі корінними татарами з Криму[/caption]
[caption]
Подружжя кримських татар частувало лучан татарським пловом[/caption]
Можна було почастуватися випічкою: булочками з маком, творогом, вишнею, яблуком, полуницею чи згущеним молоком. Привертала увагу перехожих виставка скульптур, повністю виконаних з хліба: корівка з довгими віями й добрими очима, хлібні баранчики, жінка в національному вбранні. Також можна було побачити хлібних білочок, свиней та півників.

[caption]
На фестивалі частували випічкою[/caption]
[caption]
Симпатична «хлібо-булочна» корівка[/caption]
[caption]
Виставка виробів з борошна[/caption]
[caption]
Виставка виробів з борошна[/caption]
[caption]
Милі хлібні баранчики[/caption]
На сцені, яку розмістили біля входу до центрального парку, виступали вокальний квартет «Аккорд», виконавці фольклорної музики «Чачка», а також гурт «МоторРолла». Гостей розважали всілякими конкурсами.

Окрім смачних національних страв присутні могли спробувати п’янкої медовухи, яка зігріває і рятує від осінньої прохолоди.


Текст: Василь БІДУН
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter