Успішно!

біхелсі

​Волинський медовар поділився рецептами питного меду та квасу

Почесний пасічник України, голова Волинського обласного осередку Гільдії медоварів України, голова братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан», переможець численних престижних конкурсів медоварів Володимир Дмитрук розповів про секрети приготування смачних медових напоїв.
 
Медовар каже,  не обов’язково бути пасічником, щоб готувати питний мед. Це під силу кожному, однак треба врахувати, що для виготовлення питного меду знадобиться до року часу.

[img data=def]13_11_2017_213419045/foto-1-22.jpg[/img]

«Якщо готуєте питний мед вперше, краще починати із вареного. Треба довести мед із водою до кипіння, остудити до 40 °С, додати розчин дріжджів, поставити на бродіння», – радить медовар.
 
Найпоширеніша пропорція – «трійняк» – дві частини води й одна частина меду (за об’ємом). До остиглого медового розчину додати розчин сухих дріжджів із розрахунку 50 г дріжджів на 100 л рідини, тобто 10 г на 20 л. Можна за бажанням додати трави і соки. Поставити бутель у кімнаті, у жодному разі не на вікно, обкутати ковдрою, поставити повітряний або водяний затвор: одягнути на горлечко бутля медичну рукавичку, зробити голкою у пальчику дірочку. Не забудьте у бутлі залишити місце для піни!
 
Через 2–3 місяці, як почне з’являтися осад, вміст бутля добре розмішати. Коли наступного разу знову побачите осад, акуратно за допомогою шланга злити вміст бутля, перелити в чисту тару, негерметично закрити (залишити злегка відкручений корок). Процес невидимого бродіння ще триватиме мінімум місяць. Коли знову випаде осад, ще раз перецідити, закрити герметично і поставити в холодне місце. Витримати ще мінімум два-три місяці. Тож тільки через півроку ви отримаєте молодий питний мед, який ще не має такого як слід смаку, кольору, аромату. Йому ще треба постояти три-чотири місяці. Тобто загалом, щоб отримати добрий питний мед, треба до року часу.
 
[img data=def]13_11_2017_213419045/15_dsc_0025.jpg[/img]

Корисним і смачним напоєм теж є медовий квас, який користуюється великим попитом на ярмарках. До них додають прополіс, квітковий пилок, пергу, різні трави, сік ягід і фруктів.
 
Щоб приготувати медовий квас, треба змішати мед і воду у пропорції 1:10 (на 1 л меду 10 л води), додати приблизно 1 ч. ложку сухих дріжджів. Вода має бути тепла, м’яка (не дистильована). Хліба додавати не треба, бо це не хлібний, а медовий квас. Але можна додати ягоди, прянощі, родзинки, пергу, пилок, соки сезонних ягід і фруктів (можна із заморожених), імбир тощо. П’ять днів – і квас готовий. Він має міцність приблизно 1–1,5 градуса. Його не треба ні фільтрувати, ні освітлювати, ні очищати. Готовий квас зберігати у холодильнику.