«В Європі таке викидають в смітник»: лучанка обурена якістю товарів у супермаркеті. ФОТО
Лучанка Галина Скрипова обурена якістю товарів у супермаркеті «АТБ» на вулиці Дружби Народів
09 Березня 2021
Успішно!
У Луцьку розповіли про переваги натуральної косметики і небезпеку дешевих косметичних товарів з мас-маркетів
Текст і фото: Олеся Малишко
Засновниця магазину-майстерні Green Valerie Олена Голоденко розповіла в чому полягає різниця між натуральною та мас-меркетою косметикою.
Лекцію Олена Голоденко прочитала 14 квітня на фестивалі «Fest Zero Waste 2019», який проходив у РЦ «Промінь».
Спікерка розповіла чимало цікавих фактів про особливості людської шкіри та впливу на неї різних косметичних засобів. Зокрема вона наголосила на тому, що більшість косметичних компонентів працюють на поверхневих шарах епідермісу і не проходять у глибші шари шкіри та не потрапляють в кровообіг
Особливу небезпеку несуть в собі ті косметичні засоби, які містять аніонні сульфатні ПАР, ароматизатори (віддушки) та яскраві фарбники: шампуні, гелі для душу, засоби для вмивання. А загалом, не варто сподіватись, що купуючи в мас-маркеті дешеву косметику там не буде шкідливих речовин, бо дешева косметика = дешеві компоненти, які входять в її склад.
Найчастіше люди платять за хорошу рекламу та яскраву упаковку, і не більше. Аби заробити на косметиці з мас-маркету, її виробники намагаються зробити її такою, щоб вона підходила для всіх, ... а це досягається завдяки синтетичному складу з мінеральних масел, поліетиленгліколів (Polyethylene Glycol, PEG), поліпропіленгліколів (Polypropylene Glycol, PPG), силіконів тощо. Тому така косметика не вирішує (як обіцяє її упаковка) тих чи інших проблем, а в кращому разі просто маскує їх тимчасово.
«Як би виробники не хотіли додавати в свою косметику консервантів – це неможливо, бо їхня косметика має стояти на вашій полиці три роки, а не один місяць, і то, якщо в холодильнику», – сказала Олена Голоденко.
Звісно ж косметику преміум-класу не кожному по кишені придбати, але альтернативу можна знайти – це домашня та натуральна косметика, яка не буде шкодити здоров’ю при правильному використанні.
Натуральна косметика може бути рослинного, тваринного, мінерального походження. Щоправда статус «Органік» мають не всі виробники, а лише ті, які мають спеціальний сертифікат, що підтверджує це.
Щодо органічної косметики, то це та косметика, компоненти якої є продукцією сільського господарства та харчової промисловості, виготовлена відповідно до затверджених стандартів, які передбачають мінімальне використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, регуляторів росту, штучних харчових добавок, а також забороняють використання ГМО.
Олена Голоденко зауважила, що органічна косметика має бути натуральнаю мінімум на 95%, але натуральна косметика не завжди є органічною.
Нині в Україні немає законодавчої бази, яка б контролювала маркування на косметиці, де часто-густо недобросовісні виробники можуть написати, що косметика має статус «Органік». За кордоном до цього ставляться більш скрупульозніше, і окрім вимог до такої косметики, та видачі відповідних сертифікатів, там їздять і перевіряють, чи відповідає виробництво нормам. Відтак косметика, яка повністю складається і виробляється відповідно до усіх вимог, не може коштувати дешево. Скажімо такий шампунь має коштувати хоча б від 800 гривень.
Щоправда й про натуральну косметику теж існує чимало міфів. Найпоширеніші з них це те, що, наприклад, така косметика не наносить шкоди природі.
«Однак, візьміть хоча б те ж таки кокосове масло, воно ж сюди доставляється танкерами, які своєю чергою забруднюють океан», – зауважила Олена Голоденко.
Також серед популярних міфів, які побутують в суспільстві, є те, що така косметика є 100 % натуральною, не викликає алергії і є дієвішою за «хімічну» косметику.
Наприкінці лекції Олена Голоденко провела майстер клас і продемонструвала, як з натуральних матеріалів в домашніх умовах можна виготовити зубну пасту.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].