У Луцьку їли хамон і дегустували іспанські вина

15 Березня 2016
Текст: Елла ЯЦУТА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Як прекрасно проводити вечір з келихом вишуканого вина та смакуючи не менш вишуканими наїдками. Подібне свято влаштували нещодавно луцьким гурманам працівники мережі «Wine Time» спільно з рестораном «Patio di Fiori».

«Сьогодні ми пропонуємо вам поринути у культуру гарячої Іспанії. Ми куштуватимемо національну страву – хамон і запиватимемо його справжнім іспанським вином», – розпочав захід Володимир Темченко, сомельє луцького «Wine Time».

Іспанія – третя країна світу за масштабами виготовлення вина, поступається лише Франції та Італії. Досягнення іспанців – найбільша територія насаджень виноградників у світі (більше мільйона гектарів насаджень). Особливі вина Іспанії марки Херес тягучої консистенції з горіховим відтінком у смаку. Цього вечора лучанам запропонували вина саме цього виду.


[caption]
Сомельє луцького «Wine Time» Володимир Темченко[/caption]


Що ж таке хамон і як його правильно подавати?

Вино вином, а прийшли ми на дегустацію, аби спробувати себе у ролі контадора – людини, яка є фахівцем з нарізання хамону.

Хамон – це іспанський делікатес, сиров'ялене свиняче стегно. Буває двох основних видів – серрано та іберико. Вони різняться способом і тривалістю приготування. Основна відмінність – порода свиней і їх дієта.

Ззовні їх можна відрізнити за кольором копитця: у серрано – біле, у іберико – чорне. Свиней, з яких виготовляють найдорожчі сорти іберико, наприклад Bellota, вигодовують винятково жолудями. Різновиди серрано та іберико розрізняються залежно від тривалості витримки (від 7 до 12 місяців).

Основне правило подачі хамону – нарізання якомога тонших слайсів. Для цього потрібно взяти кілька спеціальних інструментів – гнучкий і довгий ніж, один ніж короткий і жорсткий, та ніж із широким лезом для важкодоступних місць, підставка – хамонера, щипці.

Як і будь-яке м'ясо, хамон є джерелом білка для м'язів і заліза для крові. В ньому є мононенасичені жирні кислоти, наприклад, олеїнова кислота, яка покращує кількість гарного і зменшує кількість поганого холестерину. Хамон готується без консервантів і тому не утворює в організмі дуже шкідливих нітрозамінів, які викликають хворобу Альцгеймера.












Протягом дегустації було продемонстровано 4 види вина, які поєднували з хамоном у різних варіаціях його застосування. Почали дегустацію із вина сорту Темпранійо (від «темпера» – рано) Finсa Fabian – ранішній сорт вина з ароматом полуниці, вишні, лісових ягід. Вино поєднали з тоненько нарізаними слайсами хамону.

Вино BesodeVino («поцілунок вина») подали із сиром з пліснявою, шматочком груші, загорнутими у слайс хамону. Вино з присмаком прянощів, неймовірно розкрилося із солодко-в’яленим присмаком закуски.

Цікаво поєдналося вино El Сirco на основі винограду Garnacha з паличками, змащеними медом і соком лайма та слайсами хамону. На завершення куштували вино Vino Oria, до якого подали «бутерброд» з хамону, моцарели, руколи і чері.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter