Успішно!

біхелсі

Ципа, VARVAR та MOVA: як у Луцьку продають «бородате» пиво

«Бородате пиво» – єдиний магазин у Луцьку, де продають не лише заводське, але й крафтове розливне пиво.

Про свій власний проєкт Юрій Яцишин задумався більше року тому, а дружина Ольга його підтримала. Так, за келихом смачного стауту (тоді ще невідомого сорту пива для обох), з'явилася маленька мрія.

Мрія, яка перетворилась на крамницю «БОРОДАТЕ ПИВО», що розмістилась у ЖК Варварівка на вул. Чорновола 40.

«Завдяки заряду енергії, який ми почерпнули на "Бізнес концентраті 4.0" та " ознайомчому курсі по крафту" від друзів з Києва, що мають дві крамниці такого формату, про пиво, ель, лагер, хмелі, післясмаки, IBU, ABV, сорти і види, все закрутилося остаточно. На деякий час затію довелось відкласти, проте в червні так все склалося, що від ідеї до реалізації пройшло 1,5 місяця. У нас чудова родина і прекрасні друзі, які підтримали не лише словами , а й ділом: маркетинг, дизайн, консультації і рештою необхідного для початківців», – розповідають нам у закладі.

2

1

А хвилюванню і справді було місце, адже «БОРОДАТЕ ПИВО» –  єдина в місті крамниця, де продають не лише заводське, а й крафтове пиво на розлив. Переживали, наскільки багато поціновувачів такого пива є в нашому місті, адже це інша філософія, інша цінова політика. Однак, вже перший місяць показав, що лучани готові розвивати пивну культуру, не бояться пробувати нове і залюбки діляться своїми вподобаннями та очікуваннями.

1

У серпні, коли відкрилась пивна локація, то було запропоновано Крафт двох виробників МОVA і COPPER HEAD. А далі розширили лінійку і на кранах, і в пляшці VARVAR та Ципа. До хмільних напоїв також  пропонують сушену і печені рибку, великий асортимент снеків, горішків, сир, домашні чіпси і сухарики.

1

Знайомство з крафтом радять починати із чистих смаків лагеру, переходячи до легендарної ІРА та згодом експериментуючи із рисом та імбиром у світлому не фільтрованому чи карамеллю і шоколадом у темному. Кажуть, з кожним ковтком напій розкривається по-іншому, тому його варто повільно смакувати.

«Величезний плюс маленьких броварень в тому, що їхні пивовари реально цим живуть. Вони постійно «киплять» цікавими ідеями, не бояться змішувати дивні смаки, шукають саме той інгредієнт. Навіть найпопулярніша у світі ІРА у кожного виробника – інша. Так, вона завжди хмільна та з гірчинкою, але в когось може вибухати грейпфрутовою гіркотою, а в декого – хмелем або навіть сосновою хвоєю. Може бути сезонною, наприклад, з чорницею.  А ще кажуть, після крафтового пива не трапляється важкого похмілля», – розкриває секрети Ольга.

1

Доки батьки обдумували красиві фрази про пиво англійською, назву закладу придумала дочка Дарина. У літньому таборі «ThinkGlobal» дівчинка опановувала фінансову грамотність та навіть вивчала крафтове виробництво.

«На одному із занять Даша почула історію про зброяра, який відкрив свою крамницю і назвав її «Руда борода», бо в нього була руда борода. І коли я їй сказала, що ми теж відкриваємо крамницю, вона спитала: «А ми теж так назвемо? У тата ж є борода! А може, «Бородате пиво»? Я написала цю назву Юрі, сестрі, так і закріпилося».

1

Зрештою усі оцінили українську назву магазину, оскільки вона приваблює увагу та добре запам’ятовується. Тепер жартують, що продавців теж доведеться підбирати з бородою.

2

До деталей продумали і візуальну складову крамниці: пшеничні колоски, намальовані на стіні, лаундж-зона, де можна одразу ж скуштувати куплений напій, та особливий логотип – бородатий хміль.

1

1

«Сімейний бізнес дуже згуртовує і надихає. Це класно, коли ти не просто приїжджаєш і роздаєш вказівки, а сам дотичний до всіх процесів своєї справи. Дегустуєш, шукаєш, замовляє нове, дивишся на реакцію покупців, бачиш, як з’являються постійні клієнти. Саме тому поки що працюю в магазині сам, в перспективі плануємо знайти продавця», – розповідає Юрій.

2

Надалі планують поповнити асортимент «пивом з майбутнього» від марки 2085,  «Дідьком» з броварні киянина, який не боїться експериментів, та сортом пива – Гозе. Поки що націлені розвивати саме український крафт – дуже якісний, цікавий, але часто, на жаль, невідомий українцям.

«Це бізнес на ентузіазмі!», – каже нам Ольга. А в той же час Юрій обговорює свіжі новини із постійним клієнтом і наливає йому літр пива – «як зазвичай».

І нам здається, що саме в такі миті історія про крафт і сімейний бізнес набуває особливого сенсу.





 

А в «Бородатому пиві» на вас чекають щодня: у понеділок з 11 до 22, а з вівторка до неділі – з 10 до 22. Контактний телефон –  0937482520.








 

Додати новий коментар