Як у Луцьку відкривали унікальний ресторан-музей поліської кухні. ФОТО

18 Грудня 2020

Часто доводилося чути, що в Луцьку бракує закладу із локальною кухнею, в якому можна і ситно поїсти, і доторкнутися до традицій, і туристів здивувати. Відучора свою роботу розпочав унікальний ресторан-музей поліської кухні «Поліщук».

Заклад з’явився на місці відпочинкового дворища «Словограй», що на території «Адреналін Сіті» (Карбишева, 1).



Гостей вирішили дивувати одразу й усім! Інтер’єр ресторану нагадує автентичну поліську хату, по залу розставлені знаряддя побуту з Полісся, старовинні речі, вишиванки у яскравих барвах. Тут можна побачити і діжку, в якій місили тісто, і стару швейну машинку, і навіть спеціальну скриню, в яку дружини ховали алкоголь від чоловіків.


Стіни прикрашають пейзажі місцевих художників та вишиті картини, здавалося б, із нашого дитинства. Над барною стінкою – ретросвітлини типових поліщуків минулих століть, де можна роздивитися і настрій, і манеру одягатися, і побутові сценки.





Усе в інтер’єрі «Поліщука» так і говорить: сповільнися, відпочинь, роздивися навколо, видихни і смачно поїж.

З останнім тут точно не виникне проблем, адже у меню такий перелік страв, що ніхто не вийде звідси голодним. До того ж, лише тут можна скуштувати смаколики з печі, які готували споконвіку наші предки.

Тертюхи, пизи, товкмачі, паничі, линюхи, кльоцки – усе це традиційні страви з картоплі, які пахнуть так, що забуваєш про все на світі. Крім цього, радять спробувати ковбасну дошку, на якій представлена кров’янка, картоплянка, печена ковбаса, зі шкварками та гірчицею. Любителів випічки потішить хліб та пироги прямісінько з печі, а поціновувачі міцних напоїв оцінять сет із натуральних медових наливок.





Наприкінці свята відкриття гості отримали нагоду продегустувати страви та взяти участь у майстер-класі із приготування традиційних бобівників.



























***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter