Де у Луцьку найбільший вибір кави та чому вона там зі смаком історії?

13 Червня 2016
Текст: Валентина РОМАНИШИНА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Для любителів кави з домішками історії ми підшукали місце, де її смак та аромат у цегляних стінах старого будинку та середньовічного підвалу звучить по-особливому – «Золотий Дукат», що на вулиці Крилова, 11А. Коли опиняєшся тут, то в пям’яті зринає мотив мелодії Рейчел Портман із кінофільму «Шоколад». Це казкове та магічне місце, адже тут теж колись завдяки гіркоті мигдалевого трунку кави та густини медового її плину народилось кохання вродливої дівчини Естери до молодого італійського купця, який привіз в Луцьк кавові зерна з далекої Генуї.

Унікальним в будиночку є середньовічний підвал. Чому середньовічний? У ньому знайдено цеглину з клеймом давнього майстра. Підвал зв’язаний підземним ходом з іншою будівлею, де жила його власниця Груня Кац з сім’єю. Коли вони в своєму будинку віднайшли цей таємний хід, то зверху над старим підвалом збудували на початку ХХ століття флігель, через який у випадку небезпеки можна було б врятуватися.

[caption]
На цій лавці помирилась не одна пара[/caption]

Унікальність цього приміщення ще в тому, що тут круглорічно зберігається стала температура – 16,5 градуса. Найімовірніше тут був середньовічний винний погреб.

Чому зараз тут кав’ярня запитаєте ви? На це Жанна Чигринюк, власниця цього закладу, відповідає так: «А тому, що я каву люблю більше, ніж вино».

Про каву

Отже, ваша подорож розпочата, і ви вже гортаєте шкіряну старовинну книгу – меню «Золотого Дукату»: кава привезена з усіх континентів світу з його найвіддаленіших куточків! Серед різновидів, запропонованих тут, і відомі світові бренди – унікальний Марагоджип (до речі, улюблена кава колишнього партійного лідера Брежнєва), має шоколадний смак і легкий коньячний післясмак, екзотична – Гватемала Антігуа, кавові дерева якої живляться вологою та мінералами діючого вулкану Фуег, має вона димний післясмак чорносливу і горіхову гірчинку, рідкісна – Ємен Мокка Матаррі – найдавніша кава в світі і найулюбленіша в арабів, донедавна мало відомі в Україні – Бразилія Жовтий бурбон – єдина кава, ягідки якої жовті на колір, і, нарешті, власні, вже відомі в Україні, купажі Золото дукату, Естера, Мотив, Інтермеццо, Пристрасть і ще багато-багато інших неймовірних кав…

Для тих, хто не може пити каву у другій половині дня, щоб не порушити міцність сну чи ж у з’язку зі станом здоров’я, є тут безкофеїнова кава, яка теж абсолютно натуральний продукт, зерна її ростуть в Австралії.

Всіх їх об’єднує одне – вони обсмажуються у цій кав’ярні!

Чому фрешкава?

Родзинкою закладу є те, що тут готується фрешкава, тобто зерна обсмажуються, народжуються безпосередньо в кав’ярні. Ви скажете: ну і що? А яка різниця, кава є кава!

[caption]
Каву обсмажують прямо у кав’ярні[/caption]

А різниця величезна! Уявіть собі, що ви ніколи не куштували свіжого хліба, а весь час їли черствий без запаху і смаку. Адже життя кави коротке – 15 днів. Тому, щоб вона довше протягнула, її бальзамують у вакуумну упаковку, душать інертними газами, омолоджують косметичною операцією (ароматизують) і саме таку ми змушені вживати.

Тут вам пропонують унікальну можливість – насолодитися свіжою, незайманою і цнотливою фрешкавою!

Та все одно настає момент розгубленості, коли доводиться обирати оту єдину з десятків найкращих кав світу. Не сумуйте! Дегустатори, опираючись на закони синестезії, створили «кавову квітку», з якої легко можна дізнаєтися, яка кава ваша. Бо на колір і смак товариш не всяк!

Забудьте, що Ви вмієте читати, не слухайте порад, подивіться на «кавову квітку», ввімкніть свою інтуїцію і уявіть, в якому кольорі ви бачите смак своєї кави. Професійний бариста приготує вам каву вашого настрою. Це буде фреш-кава вашого сьогоднішнього дня.

[caption]
«Кавова квітка» допоможе визначитись [/caption]

Дозвольте собі насолодитись фірмовим кавовим напоєм «Золотий дукат» зі шматочками золота 23 карати, другові побажайте напитися «Гарячої смоли» з подихом пекла, подрузі подаруйте напій аристократів «Борджиа», закоханим замовте чар-зілля «Червона рута», а потім всі загадайте бажання і доторкніться до Клепсидри (кавовий годинник, який зупинився), і тоді ваші добрі помисли, бажання, мрії обов’язково збудуться, а казка залишиться з вами!

[caption]
Кавовий годинник, що зупиняє час[/caption]

Чому чоколядова кав’ярня?

Коли у Львів на фабрику «Світоч» заходило «Нестле», вони замінили старе світочівське обладнання на нове («хімічне»). Власники мережі кав’ярень «Золотий дукат» викупили це обладнання та готують зараз на ньому свою унікальну чоколяду. «Ми стали під цей франчайзинг не стільки через каву, – пояснює Жанна Олексіївна, – бо зелену каву ще якось можна здобути, а швидше через цю львівську чоколяду».

Шоколад тут абсолютно натуральний і навіть має дві найвищі швейцарські нагороди. Термін його зберігання лише два тижні.

Варто чекати

На серветках у закладі надпис – «Варто чекати». «Ми не є фаст фуд, – зауважує пані Жанна. – Випічку готуємо кожного дня зранку, кава теж смажиться до приходу гостей. Тому, якщо зачекаєте 5-7 хвилин своє замовлення, думаю не образитесь».

Тістечка за старовинною рецептурою

Тут є багато такого, що ви більш ніде в місті не скуштуєте. Незвичайними тут виявилися і десерти. У Луцьку колись був кондитерський дім італійця Розаліні. Торти з нашого міста на продаж везлися в Австрію. Тістечко «Розалінка» готується саме за одним з тих рецептів, відновлених з архівних документів.

[caption]
Тістечко з історією[/caption]

Торт «Захер» готується за оригінальним австрійським рецептом самого Йозефа Захера: тісто з мигдальними пластівцями, абрикосовий джем та дуже багато шоколаду.

Є тут унікальні штруделі з яблуками та корицею, маком та вишнями, а ще за старовинним румунським рецептом з бринзою, журавлиною политий чорно-білим шоколадом.

Але фішкою закладу є «Львівський сирник гоноровий». За чотири роки «Золотого дукату» продано дві з половиною тонни сирника. Він готується за давнім львівським монастирським рецептом.

[caption]
У книзі відгуків – багато приємних слів і подяк[/caption]
[caption]
У кав’ярні допоможуть створити романтичну атмосферу[/caption]






0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter