BLOG на нічку: «Наш мозок не такий розумний, як нам здається»

22 Березня 2024

Сьогодні у рубриці «BLOG на нічку» читайте глибоку гастрофілософію від кулінарного експерта Євгена Клопотенка, який розмірковує про те, що ми купуємо, купуючи їжу. На своїй фейсбук-сторінці він говорить про маркетингові стратегії, на які ми часто ведемося.

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected].

***

В моїх руках редька, вирощена в Японії. Її вартість: 8500 єн/шт (~1920 грн). Це унікальний сорт Вакарімасен. Його неможливо виростити за межами острову Сікоку. Бо тільки там, з-поміж усіх точок на Землі, ідеально збалансовані кліматичні умови. Через це редька на 41,628% солодша за звичайну. А ще там на 63% більший вміст корисних мікроелементів. Японці стверджують, що екстракт редьки Вакарімасен робить імунітет надприродньо стійким до будь-яких хвороб.

Це щойно була коротка лекція на тему «як нам продають їжу за більшу ціну». Редьку я купив в української бабусі біля входу в метро. Про Японію – то я просто гнав біса. Справа у тому, що всі ми ведемося на гарненькі назви. От дивіться. Слово «помідор» ніякого душевного хвилювання не викликає. А от органічні томати, вирощені на приватному італійському фермерстві – то вже вау. Шо? Скільки коштує? 100 гривень/кг? Та норм, вони же смачніші, сто проц. Якщо перед вами поставлять два келихи вина. В одному – звичайне за 70 гривень. В іншому – елітне французьке вино врожаю 1981 року. В ньому відчуваються характерні квітково-шоколадні складові та тягнучі танінові нотки. Друге вино вам сподобається більше. Ви реально відчуєте і квітки, і шоколад, і дерев’яну кору, і те, що на цьому виноградові сиділи метелики та плювалися чарівним пилком. Навіть якщо вино в бокалах буде однаковим. За 70 гривень.

Так працює магія слів. Наш мозок не такий розумний, як нам здається. Насправді, це ще той йолоп. Він любить обманюватися, фальсифікувати факти, виправдовуватися та раціоналізувати. Просто майте це на увазі.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter