Страшний сморід та бруд: місто подарувало лучанці квартиру, а вона її знищила. ВІДЕО

03 Вересня 2022

Лучанка отримала від міськради квартиру на вулиці Ківерцівській, але в ній не проживає, навіть не поспішає її приватизувати. Помешкання руйнується, нарікають сусіди.

Про це розповідає Інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на ТРК «Аверс».

«Був грибок. Я відразу не могла зрозуміти, чому він з’явився. Пройшло трохи часу – знову грибок», – нарікає Віра Близнюк.

Через місяць після останнього ремонту її квартиру знову потрібно приводити до ладу. Новенькі шпалери покриваються цвіллю. Причина, запевняє лучанка, – у сусідній квартирі.

«Майстер пояснив, що грибок в’ївся у стіну. На кухні – ще «краще». Стіну, що межує з кухнею сусідньої квартири, ми взагалі не можемо побілити. Якщо наносимо фарбу, то вона обсипається. Як зайшли до неї додому, побачили велику миску з водою, вода ллється через верх, уся кухня мокра. Можна навіть з вулиці подивитися, яка там квартира», – зазначає Віра Близнюк.

Читай також: ВОЛИНЯНИ ПЕРЕТВОРИЛИ ЖИТЛО, ЯКЕ ЇМ ПОДАРУВАВ ЗЕЛЕНСЬКИЙ, У СМІТТЄЗВАЛИЩЕ. ВІДЕО

У сусідній квартирі роками ніхто не живе. Це помітно навіть із вулиці. Штукатурка обвалюється і ззовні, і зсередини. Раніше помешкання належало до підмінного фонду. Міськрада близько 20 років тому надала цю квартиру лучанці Лідії Прохорук. Остання в ній не живе. На дзвінки сусідів не відповідає.

«Вона працює в школі прибиральницею. Я дзвонила в школу, коли в неї обірвався дашок. Його поривом вітру може знести. А буде йти дитина… Цим має зайнятися власник. Ви навіть не уявляєте, що там робиться всередині. Там речі валяються, сморід. Я заходила в ту квартиру. Вона мені дозволяла. Я бачила ту миску з водою, що розливається. Там антисанітарія. Там брудно. Там не можна бути довше, ніж п’ять хвилин. Приходила комісія з житлово-комунального господарства. Мені дали відповідь, що з нею поговорили», – каже Віра Близнюк.

Лідія Прохорук, однак, не привела квартиру до ладу. Тому сусіди бояться, аби через недолугу власницю не завалився весь будинок.

«Скоро похолодання, розпочнуться дощі, а там вікна не засклені. Та сторона будинку може й завалитися», – говорить Віра Близнюк.

Як додає, згодна за власні кошти вивести сусідці грибок зі стін, аби лиш та пішла назустріч. Проте Лідія Прохорук на контакт не йде.

Як розповідає сама пані Лідія, раніше вона мала житло на вулиці Дубнівській: «Я мала робити там капітальний ремонт, але нас переселили сюди. Забрали територію, нічого не зробили... Я досі приписана на Дубнівській. А хати там уже немає. Її знесли. Все травою заросло».

Зараз жінка живе в дочки. Чому не підтримує лад у квартирі на Ківерцівській, пояснює: «Сама я там нічого не зроблю… Ордер на прописку дали на мене і на сина. Син – військовий. Без нього не хочуть прописувати».

Натомість у міськраді інформують: син пані Лідії може зробити доручення й оформити прописку.

«Потрібно звернутися в ЦНАП, дати той ордер, аби їх прописали. Потім треба подати перелік документів на приватизацію і приватизувати квартиру. Все. Ти власник і можеш учиняти будь-які дії», – повідомив керівник відділу з обліку та розподілу житла департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради Геннадій Козюта.

Лідії Прохорук дали ще один шанс, аби зробити в квартирі ремонт і не довести будинок до аварійного стану.

«Якщо жодних зрушень не буде в цьому плані, то будемо ставити питання про позбавлення її права на це житло. Тоді виконавчий комітет вирішуватиме, кому його надати, відповідно до черги», – прокоментував Геннадій Козюта.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter