Успішно!

Скандальний депутат Волиньради отримав політичний притулок у Данії

Колишній депутат Волинської обласної ради із фракції «Свободи» Олександр Вікторов, звинувачений у хабарництві, отримав політичний притулок у Данії.

Про це Вікторов написав у Фейсбуці.

Олександр Вікторов з 2011 року знаходиться у розшуку. В Україні його звинувачують утому, що він отримував хабарі і «торгував» місцями для поховань на луцькому кладовищі, керуючи комунальним підприємством «Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування». У 2013 році суд призначив покарання Вікторову у вигляді 5 років позбавлення волі.
 
Сам же Вікторов через соціальні мережі раніше повідомляв,  що його справа – політичне замовлення проти нього як депутата від «Свободи», яке курував особисто губернатор Волині Борис Клімчук.

І от у понеділок, 14 вересня Вікторов написав у Фейсбуці:

«16 березня 2015 р. Данія надала мені політичний притулок. Фактично, це визнання того, що при режимі Януковича проти «Свободи» фабрикували кримінальні справи».

Він уточнив: рішення прийняв Данський комітет біженців, до складу якого, серед інших, входять досвідчений суддя Данського національного суду, представники Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ Данії.

«Я отримав саме політичний притулок, а не інший захисний статус. Мені надали конвенційний статус, який передбачений §7, пункт 1 Закону про іноземців Данії. Він надається, коли людина підпадає під вимоги Конвенції ООН про статус біженців. Цей же статус отримав і колишній т.в.о. Міністра оборони України Валерій Іващенко у 2013 році», - пояснив Вікторов.

«Комітет у справах біженців врахував аргументи захисту, що ігнорувались українськими судами. Крім того, були враховані й порушення міжнародного законодавства, здійснені у ході розслідування та розгляду моєї справи у суді, а також норм, зафіксованих у данському законодавстві, зокрема те, що жоден «свідок» у моїй справі не допитувався у присутності адвоката», - додав Олександр Вікторов.

Окрім того, він повідомив:

«Мною були надані більше 2-х коробок з-під ксероксу різноманітних доказів фальсифікацій та матеріалів справи, які вивчались і перевірялись. Серед іншого зауважу, що українцям отримати притулок у Данії, як і в інших країнах ЄС, – майже неможливо. Про це свідчить статистика на офіційному сайті Данії про еміграцію. Зокрема, як у 2013, так і в 2014 роках притулок у Данії отримали лише декілька українців. Військові дії в Україні не визнаються за достатню підставу для притулку, оскільки в Європі вважають, що такі люди можуть переселитися в інші області, де безпечно».

Вікторов запевняє, що буде добиватися скасування вироку і повної реабілітації. Але додає: «Але після брудної піар-кампанії, яка знову розгорнулася проти ВО «Свобода» після нещодавніх провокацій поблизу Верховної Ради, це навряд чи можливо. В Україні питання реабілітації чи помилування, як і кримінальні переслідування, вже давно стали політично мотивовані. Схоже, що доведеться знову чекати, коли влада зміниться».