Успішно!

біхелсі

Скандалісти у рясах: на Волині сваряться церкви

Представники Волинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату погрожують подати до суду на митрополита УПЦ Київського патріархату Михаїла «за наклеп і розпалювання релігійної ворожнечі»

Про це йдеться в заяві прес-секретаря Волинської єпархії УПЦ МП протоієрея Валентина Марчука.

У заяві, зокрема, йдеться:

«Очільник Волинської єпархії релігійної конфесії УПЦ (КП) митрополит Михаїл виступив із заявою. У ній він назвав священиків УПЦ «сепаратистами в рясах», а вірян – «холопами». При цьому він виступив із завідомо неправдивою інформацією, що начебто священики УПЦ не відспівують воїнів АТО та не присутні на панахидах. Більше того, митрополит Михаїл зазначив, що УПЦ начебто передала Росії свої кримські єпархії.

Сказане митрополитом Михаїлом – це не просто свідома неправда, сказане ним містить в собі ознаки як адміністративних правопорушень, так і злочинів. По-перше, це наклеп. По-друге, це публічна образа. По-третє – це розпалювання релігійної ворожнечі.

Тому уповноважені представники Волинської єпархії УПЦ звертатимуться до прокуратури та СБУ з метою проведення відповідної перевірки за зазначеними вище фактами.

11 березня цього року у Києво-Печерській Лаврі відбулася офіційна прес-конференція, на якій було документально підтверджено, що кримські єпархії і надалі перебувають у складі УПЦ.

Священики УПЦ завжди відспівують воїнів АТО, коли їхні рідні і близькі звертаються із таким проханням, на кожній Літургії звершують молитву за владу та військо України. Більш того, Церква не могла б не відспівувати своїх парафіян, а серед воїнів АТО є чимала кількість наших вірних.

Священики та миряни УПЦ постійно допомагають українському війську, а також вимушеним переселенцям. Тому звинувачувати наших вірних у тому, що вони є «холопами», «меншовартісними», «антихристами» просто аморально. Прикриваючись воїнами АТО та намагаючись їх немовби «привласнити» собі, митрополит Михаїл ображає тих реальних бійців, які є нашими вірянами, оскільки він у них бачить «антихристів».

Враховуючи викладені факти, закликаємо митрополита Михаїла принести офіційні публічні вибачення за свої слова. Окрім того, за фактом його заяви Волинська єпархія Української Православної Церкви звертатиметься до правоохоронних органів».

 
Приводом до обурення священиків УПЦ МП став виступ митрополита Михаїла 9 березня  на урочистостях з нагоди вшанування Тараса Шевченка
 
Зокрема він сказав: «Московський патріархат передав крим Росіській федерації. Віддали храми разом з холопами»
 
Повністю скандальну промову митрополита Михаїла можна послухати на відео з 6:13 :
 

 
«Таблоїд Волині» нагадує, що з 23 лютого до 11 квітня для православних християн триває Великий піст. Православна церква вчить, що час посту – час не лише утримання від їжі і веселощів, а й від сварок, осуджень і образ. Час прощення і смирення. Час молитви і посильного відречення від усього земного.

Причому принцип особливого смирення під час посту проповідують священики українських православних церков обох патріархатів.
 
Так блаженніший митрополит Володимир (колишній керівник УПЦ МП) свого часу писав:

«Пост — это время, когда мы должны забыть о себе, научиться жертвовать собой ради других. Время Великого поста отведено нам для того, чтобы мы пересмотрели свою жизнь именно с этой стороны. … Какие же упражнения для собственного духовного самоусовершенствования мы можем выполнять? Во время Великого поста можно, например, дать обет никого не осуждать, ни с кем не ссориться и никого не обижать. Если же мы сможем хотя бы в дни поста еще и не раздражаться, то это будет драгоценнее и для Бога, и для каждого из нас, чем воздержание от той или иной еды. Ведь как сказал Господь: не то, что входит в уста, оскверняет человека, а то, что из уст исходит (Мф. 15, 18)… Всякий пост — это время, когда мы освобождаем себя для того, чтобы душа наша открылась к Богу, к Церкви, к людям».
 
А  очільник УПЦ КП патріарх Філарет під час Великого посту у 2013 році говорив:

«Про що ми повинні молитися у дні Великого посту? Багато про що треба молитися. Багато у нас всяких бід. Але молитися треба про головне – за прощення гріхів. Бо через гріхи ми не увійдемо в Царство Небесне. Не треба зневажати вчення Церкви, що кожен повинен піклуватися про входження в Царство Небесне. Ми повинні глибоко усвідомити, що не саме життя на землі є головним. Головним є майбутнє кожної людини. Ми ж не можемо нікуди вийти з буття. Нам треба відчути своєю душею вічність. Бо ми так занурені у це земне й тимчасове, що вічне для нас є байдужим - є воно чи немає його. У дні ж Великого посту треба подумати про своє вічне майбутнє. Тому, дорогі браття і сестри, не випадково Церква встановила цього дня прощати образи один одному».