На Волині скандал: батько героя відмовився називати село на честь сина

25 Травня 2016
У селі Жовтневому місцевих жителів забули попередити про зміну назви їх населеного пункту. Хоча по-новому село має називатися на честь загиблого героя Петра Сусваля, першим, хто виступив проти перейменування, став батько воїна. На зборах громади діло ледь не дійшло до бійки.

Про це повідомляє «Нововолинськ діловий».

Волонтер, депутат обласної ради Костянтин Зінкевич, який став учасником конфлікту, розповів, що його та колегу Олексія Панасюка запросив на збори сільської громади голова сільради Жовтневого Сергій Панасевич. І там виявилося, що місцеві жителі навіть не підозрювали про те, що мали подати варіанти нової назви села ще до 21 листопада минулого року:

— Люди у селі Жовтневому здебільшого вважають, що Україна напала на Росію, що у війні винні Меркель і Обама. Нас запросив сільський голова — невідомо для чого. Людям не донесли інформацію, що до 21 листопада 2015 року в них був останній термін внесення пропозицій із перейменування села.

Повторю те, що казав селянам: із 21 травня 2015 по 21 листопада 2015 в населених пунктах, які підпадають під закон про декомунізацію, громади мали запропонувати або історичну назву, або нову.

Коли держава отримає пропозицію місцевої громади, то парламент має її затвердити. Якщо громада назву не подала, то з 21 листопада по 21 лютого 2016 року держава в особі Інституту національної пам'яті придумує назву для цього населеного пункту. Затверджує знову ж таки Верховна Рада. Так і сталося.

На зборах були подстрєкатєлі — підбурювачі, провокатори й регулювальники. Людей явно підігріли, коли ми підійшли — показали на нас пальцем: "Оце вони зробили", - розповідає Костянтин Зінкевич.



Одним із тих, хто особливо активно виступав проти депутатів був батько загиблого героя Петра Сусваля. Розгніваний чоловік вигукував «Сволота!», «Падли!» і навіть пробував накинутися на Олексія Панасюка. Адже називаючи село Сусваль, ніхто не радився з родиною загиблого воїна.

Проте потім, після тривалої розмови між депутатами і батьком Петра Сусваля, чоловік привселюдно вибачився перед Олексієм.

На думку Костянтина Зінкевича, ситуація була створена для того, аби спровокувати конфлікт.

— Ми багато говорили і з іншими селянами. Люди побачать, де є правда. Я і Олексій — обласні депутати, наша репутація сама за себе говорить. Хтось комусь дав завдання очорнити нас будь-яким способом — мовляв, включайтесь у невиграшні ситуації. Але я вважаю, що ми у виграшній ситуації, і почуваюся досить комфортно.

4-5 годин поспіль ми говорили з людьми відверто, по-чесному. Є реальні проблеми села. Тихцем у них на околиці копають пісок і торф. Питаємо, хто копає. Посміхаються: — Ну, ви ж усі знаєте. — А у поліцію звертались? — Ні, ми боїмося, - розповів політик.



Костянтин Зінкевич також зауважив, що не розуміє ролі сільського голови, адже саме він мав пояснити односельчанам, що село однозначно переназвуть: дадуть або стару, або нову назву. Це їм пояснили тільки тепер і, як результат, експромтом селяни запропонували назвати село Вересневим.

Зі слів депутата, родина Сусвалів, за великим рахунком, може, була б і не проти назви "Сусваль", але є там такі агітатори, які чітко ведуть агентурну роботу. Жителі екс-Жовтневого не вірять, що документи будуть безкоштовно переписуватись і запевняють, що село назване на честь місяця жовтня, а не на честь Жовтневого перевороту.

Збори закінчилися тим, що селяни склали листа до Верховної Ради.

Зінкевич зауважив, що сам відсторонився від участі у перейменуванні села, адже це має вирішувати громада. Депутат зауважив, що приїде ще, адже наявні проблеми потрібно вирішувати.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter