Головний податківець Волині був замішаний у корупційному скандалі

11 Січня 2016
До призначення виконуючим обов’язки начальника Головного управління ДФС у Волинській області Олександр Юристовський працював у Львові на не менш «жирній» посаді. Два роки він очолював Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників податків у місті Львові управління Міндоходів.

Як відомо, такий підрозділ – своєрідне податкове «ноу-хау» часів Януковича. Найбільші підприємства кількох областей платили податки в одному «спеціально відведеному місці».

У цей період трудової біографії Юристовський був фігурантом кримінальної справи через неправомірний штраф розміром майже чотири мільйони гривень, виставлений для ТОВ «Перша приватна броварня «Для людей – як для себе».

Як свідчать документи, підприємству було донараховано податків на суму понад три мільйони гривень та штрафних санкцій на суму 880 тисяч гривень, що спричинило тяжкі наслідки інтересам цієї юридичної особи.

Таке податкове рішення було скасовано постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2014 року і визнано протиправним.

Другу спробу «покошмарити» львівських пивоварів структура, очолювана Юристовським, вчинила в липні 2014 року.

«В порушення статті 79 Податкового кодексу України повторно та безпідставно призначено та організовано позапланову податкову перевірку, за результатами якої прийнято необґрунтоване рішення про зняття у ТОВ «Перша приватна броварня «Для людей – як для себе» податкового кредиту з податку на додану вартість в розмірі 353 541, 85 грн», – йдеться у судовому рішенні.

[caption]
Олександр Юристовський з переможницею конкурсу талантів до Великодня[/caption]

30 грудня 2014 року було відкрито кримінальне провадження щодо самого Олександра Юристовського. Начальнику Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у Львові ДПС висловили підозру у зловживанні службовим становищем.

«Ми неодноразово піднімали питання про перевірку цієї особи на засіданні Комітету. Прокуратурою Львівської області наразі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно нього. На жаль, завчасна перевірка можлива лише за умови переведення Олександра Юристовського на іншу посаду в органах державної влади. Хоча на мою думку, людину, яка підозрюється у зловживанні службовим становищем, необхідно перевірити терміново», – коментує ситуацію народний депутат, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Дмитро Добродомов.

[caption]
Журналісти з'ясували, що головний податківець Волині має елітний маєток під Львовом[/caption]

Нагадаємо, нещодавно резонансу набула інформація журналістів про те, що Олександр Юристовський володіє елітною нерухомістю і машиною, що зареєстровані на батьків дружини.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Машини, квартира й маєток головного податківця Волині
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter