Як і з ким ночували лучани у замку Любарта

03 Липня 2016
Текст: Юлія ФІНКОВСЬКА

Луцький замок Любарта після кількарічної перерви зібрав на нічному арт-шоу близько двох тисяч глядачів. Вперше за історію свого проведення дійство розпочалося о 20.00 із вистави «Підкова на щастя» від Волинського обласного академічного театру. Протягом години безкоштовно працювали майстер-класи для дітей.

[caption]
Цього року вперше створили окрему програму для дітей[/caption]
[caption]
Переглянути дитячу виставу зібралися і діти, і дорослі[/caption]

Офіційно відкрило арт-шоу «Послання з Міжчасся», що запалило емоціями перформансну сцену, за участі театру на ходулях «Liumanow Show» (Київ), «Garage Drum Show» (Луцьк), театру «ГаРмИдЕр» (Луцьк), клубу середньовічної реконструкції «Айна Бера» (Луцьк) та творчої групи «Княжа забава» (Львів).

Генеральний спонсор арт-шоу Андрій Покровський поділився думками, що Луцьк вартий бути серед найкращих міст України. З вітальним словом виступив, також, міський голова Микола Романюк.

[caption]
Відкриття фестивалю почалося з розпалення ватри[/caption]
[caption]
Зачитали уривок із давнього манускрипту про Луцький замок[/caption]
[caption]
Барабани сповіщали про прихід князя Любарта[/caption]
[caption]
Образ Любарта вийшов вдалим[/caption]
[caption]
Модні лучанки навперебій демонстрували ошатний народний одяг [/caption]
[caption]
Маленькі дійства відбувалися безперервно на всій території замку[/caption]

Коли запалили спільну ватру, і замок наповнився густим димом, як передбачалося у давньому манускрипті, перед глядачами з’явилася скульптура-інсталяція «Казкова істота замку». Нею виявився кінь, символ волі та нескореності, аналог того, який був зображений на стіні церкви Івана Богослова у Луцьку.

Усі охочі могли за символічну плату придбати дерев’яну дощечку, написати чи намалювати на ній якесь побажання і прибити до каркасу коня. Кошти збирали за ініціативою художниці Тетяни Мялковської для продовження проведення арт-терапії бійців АТО. Всього протягом ночі планували розфарбували 2000 дощечок.

[caption]
«Коли замок заповнить туман, з’явиться казкова істота, що стане символом свободи і незламності»[/caption]
[caption]
Казковою істотою виявився кінь, до якого згодом прибивали таблички-побажання[/caption]
[caption]
За символічну плату розмальовували таблички, щоб зібрати кошти на арт-терапію бійцям АТО[/caption]

Шоу та театральні дійства відбувалися у різних локаціях. Сцену перформансів заповнював постановками театр «ГаРмИдЕр». Вони надихали глядачів перформансом «Містичні історії Луцького замку», за участі каліграфа Кирила Ткачова та ГО «Рукотворів Волині», і перформансом-інсталяцією «Сolor point», разом із гуртом «Дайте спокій».

[caption]
Гостей чекав урок каліграфії[/caption]
[caption]
А майстри вже закликали охочих на майстер-класи[/caption]

Головну сцену «Ночі у Луцькому замку» відкрили польський гурт «Yonati» та гурт «Оленки» зі Львова. Містичності додали сюрреалістична казка «Метаморфози» від шоу-проекту «Бармаглот» із Білорусі та театрально-джазовий перформанс «По білому» від театру «ГаРмИдЕр» та гурту «J.A.Y.a.H».

Окрім локацій, де гостям відводилася лише роль глядачів, були місця, в яких кожен міг відчути себе казковим персонажем, випробувати власні сили та навчилися чогось нового. Працювали тематичні фотозони, містечко фей, майстерні з гончарства та ковальства, школа каліграфії, експрес-курс гри на старовинних музичних інструментах, мотання виробів із сіна, валяння з вовни, вироблення свічок, боді-арту та мехенді.

Охочі заглибитися у ще більшу дозу прекрасного обирали екскурсії до Художнього музею, а ті, хто прагнув оглянути володіння Любарта з висоти пташиного лету, піднімалися на В’їзну вежу.

[caption]
Працювали кілька тематичних фотозон[/caption]
[caption]
Зокрема діяла фотозона й від житлового комплексу «Супернова»[/caption]
[caption]
Лицарські бої додавали колориту Середньовіччя [/caption]

Сам князь Любарт радо вітав гостей, а лицарські забави та стріляння з лука занурювали в атмосферу Середньовіччя.

Північ у замку зустрічали яскраво та гаряче. Театр вогню «Fire Danсe» заворожував містерією «Вогняна сторожа», а учасники шоу-проекту «Бармаглот» влаштували лазерне шоу «Прибульці».

Не дозволяв гостям спати після півночі київський гурт «АССА» за участі луцького шоу-балету «Fly».

Особливо гаряче стало одразу ж, як на сцені з’явився гурт «Luiku» зі своїми транскарпатськими етнічними мотивами та сумішшю української, угорської, румунської, турецької, польської та балканської музики.

[caption]
Ведучою арт-шоу стала Галина Падалко, яка, до слова, є обличчям будівельної компанії «Інвестор»[/caption]
[caption]
Одними із перших головну сцену запалював гурт «Оленки» зі Львова[/caption]
[caption]
Сюрреалізм привезли із собою гості із Білорусії [/caption]
[caption]
Театр «ГаРмИдЕр» надихав низкою неповторних шоу[/caption]
[caption]
Північ зустрічали вогняним шоу[/caption]
[caption]
Нестандартний гурт «Luiku» підкорив лучан [/caption]
[caption]
Далеко за північ почалися найгарячіші танці[/caption]

Ну а справжній вибух емоцій викликало головне очікування ночі – гурт «The HARDKISS». «Покажіть мені, як ви вмієте дивно танцювати!», – просила зі сцени вокалістка Юлія Саніна.

Лучани не змушували себе довго вмовляти: рухалися дуже гаряче і гуртом підспівували. Дуже довго та наполегливо кликали гурт «на біс», навіть коли вже всі його учасники покинули сцену. Тож «The HARDKISS» заспівав експромтом пісню українською, аби всі віддані фанати могли розуміти і співати разом із ними.

[caption]
Найбільш очікуваний гурт вечора[/caption]
[caption]
Фанати довго не відпускали «The HARDKISS»[/caption]

Світанок найвитриваліші гості арт-шоу зустрічали під традиційні українські наспіви фолк-гурту «Марвінок» у не зовсім звичному супроводі dj KindofZero зі Львова.

Найбільш запитаною локацією вранці став майданчик із солом’яними тюками, де хтось все ще наспівував улюблених пісень, а дехто вже солодко спав.

[caption]
А світанок дехто зустрічав у снах [/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter