Що писали гості Луцького замку на дощечках казкового коня

06 Липня 2016
Під час арт-шоу «Ніч у Луцькому замку» відбувся благодійний соціально-мистецький проект зі збору коштів на арт-терапію для бійців АТО, яка відбувається у рамках проекту «Арт-постріл». Ініціатором та генератором ідеї стала художниця та арт-терапевт Тетяна Мялковська.

За її ініціативою луцька фірма «Бренд» виготовила трьохметрового металевого коня, на якого можна було прибивати дерев’яні дощечки з побажаннями чи мріями. Як розповіла «Таблоїду Волині» Тетяна Малковська, образ коня вибрали не випадково. Фреску з його зображенням знайшли свого часу у церкві Івана Богослова, що в Луцькому замку. Кінь символізує волелюбність та лицарську доблесть.

Металевий каркас коня може пересуватися на колесах, однак до вересня скульптура знаходитиметься у замку. Більше тисячі дерев’яних дощечок з побажаннями та малюнками прибили відвідувачі до металевого каркасу. За словами Тетяни Мялковської найчастіше люди писали побажання миру та любові. Були також зізнання у коханні й навіть листи. Також можна було побачити назви міст, з яких приїхали гості замку: Львів, Запоріжжя, Хмельницький. Дехто писав назви торговий марок чи брендів, як от «Рудь» чи «Тигрес».


Щодо фарб, то за словами арт-терапевта, найшвидше закінчилась жовта та синя, згодом червона фарба. А от чорний колір гості взагалі не використовували. Окрім текстових написів, були також малюнки: створювали птахів, ангелів та деревця.

З допомогою благодійної акції вдалося зібрати 3300 гривень. Нині кошти перевели у євро, аби вони не знецінились. Їх планують використати на закупівлю матеріалів для арт-терапії, яка вже з вересня відбуватиметься у арт-студії «Пятерня». Якщо ж для цього знайдеться спонсорська допомога, зібрані гроші витратять на організацію виставки картин, створених бійцями АТО, у Мюнхені.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter