Вистава відбудеться 22 січня у Палаці культури м. Луцька. Початок – о 18:30.
літературно-музичний перформанс «Альберт, або Найвища форма страти»
ідея проекту: Оля Михайлюк
Юрій Андрухович – текст, голос Уляна Горбачевська – голос Марк Токар – контрабас, голос Анатолій Бєлов – графіка vj-group «CUBE» – відео Віктор Новожилов – звук
«Альберт» створений за однойменним оповіданням Юрія Андруховича. У центрі дійства – історія винахідливого шахрая Альберта Вироземського, який погоджується віддати душу Дияволу, аби уникнути смертної кари. Але підписана кров'ю угода не спрацьовує – й одного осіннього дня року 1641-го його привселюдно спалюють посеред львівської площі Ринок.
Цей твір є новою формою оповідання, яка поєднує в собі текст, прочитаний і прожитий автором на сцені, з ілюстраціями, і не лише графічними, але й музичними – від автентики до фрі-джазу. «Альберт» ніколи не буває точним повторенням себе попереднього – щоразу знаходяться нові рішення, підказані місцями, обставинами, аудиторією. Учасники ж вистави завжди готові до експерименту.
«Ідея поєднати саме цей текст із саме такими виконавцями та саме такою візуалізацією – це щось більше і значніше, ніж режисура. Це створення особливого мистецького синтезу, відкривання потаємних можливостей тексту, про які не здогадувався навіть я, його автор», – каже Юрій Андрухович.
Прем’єрні покази відбулися на фестивалях «АртПоле», «Meridian Czernowitz» та «ГогольFest». А перший тур «Альберта» Україною припав на період, коли розгорнулися події Майдану. Так, 21 лютого 2014 року «Альберт» був єдиною виставою, яку не відмінили в Києві. В ті дні в місті була оголошена надзвичайна ситуація – щоб відіграти виставу в Молодому театрі, агенція «АртПоле» мала взяти на себе відповідальність за безпеку кількох сотень людей, які купили квитки. До останнього моменту було незрозуміло, чи глядачі насміляться відвідати театр. В той вечір був аншлаг.
У травні 2014 року «Альберт» відбувся у форматі просто неба у Львові – в місті, де, за твором Юрія Андруховича, відбувалася страта головного героя. До вистави залучили акторів театру вогню «Проти ночі». Графічні зображення проектувалися не лише на екран, а й на вежі собору. В вересні 2015-го в рамках Міжнародного фестивалю «MitOst» відбулася прем’єра вистави німецькою мовою.
Організатор заходу в Луцьку – мистецьке об’єднання «стендаЛь». Захід відбудеться в рамках проекту «Мистецький січень від «стендаЛю», де заплановано ще дві події:
11 січня – виступ «Коляда Квартету» (лірика на фортепіано, нова джазова програма)
29 січня – програма «Дорога зі скла» у виконанні музичного проекту «Тельнюк: Сестри». Музика – Леся Тельнюк, вірші – Оксана Забужко.
27 травня в рамках Дискусійного кіноклубу в Луцьку відбувався показ стрічки про легендарного польського спортсмена Єжи Гурського «Найкращий». Вже традиційно місцем показу обрали кінотеатр Multiplex, що у «Промені».
Генеральне консульство РП у Луцьку та ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль» запрошують на показ фільму «До побачення, до завтра…» польського режисера Януша Моргенштерна.
Поезія зазвичай асоціюється з чимось прекрасним та метафорично глибоким. І коли ми говоримо про поетичну боротьбу, то передусім маємо на увазі дещо пафосну боротьбу за високі ідеали.