Помічник волинського нардепа зіграє у п'єсі про жлобство і рагулізм

17 Березня 2016
Театр «ГаРмИдЕр» презентує нову виставу. 27 березня глядачам представлять гру-читку «Не мона відержат». Початок о 16:00 у Луцькому районному будинку культури (вул. Ковельська, 56). Вхід вільний, однак символічний внесок на створення нової вистави – вітається.

До гармидерівської читки-гри приєднаються відібрані на кастингу охочі: дизайнерка Олеся Бачинська, піарниця Мар’яна Сорочук, студентка-філолог Марія Салаган, майбутній культуролог Дмитро Цюпа, «айтішник» Артем Угонь і помічник народного депутата Олександра Пиза. Театрали імпровізуватимуть з текстом сучасної комедії для дорослих «Не мона відержат», авторства Людмили Тимошенко, за мотивами п’єси М. Старицького «За двома зайцями».

Ця п’єса – яскрава картинка жлобства і рагулізму, прихованого під маскою «європейського» життя у поліському райцентрі. Кажучи словами головної героїні Ірени Свербизад: «Трансвеститів тут розвели, а якийсь елементарний смєтнік поставити не можуть»

Напередодні вистави майбутні актори розповіли про своє рішення вийти на сцену.

«У день подачі заявки я вирішила перейти на іншу кар'єрну стежку, згадавши про свою першу творчу освіту режисера. Тож пост у фб про кастинг я сприйняла за своєрідну схвальну посмішку долі та перший крок у напрямку нової професії, – каже pr-менеджер та обличчя ТМ «ЧІЧКА», громадський діяч та правозахисник Мар’яна Сорочук. – Зважаючи на значимість мого кроку по зміні професійного шляху, голова моя була, м'ягко кажучи, забита різноманітними питаннями. Проте, після кастингових зарядки, танців, співів... всі пазлики стали на свої місця і погляд на життя порожевів»



Для Олександра Пизи це вже не перша спроба показати себе на сцені. «Кастинг – то як участь в Олімпійських іграх. Безперечно і призове місце важливе, але участь – не менш захоплююча подія. Насправді такий перформанс із «старенькими» і новенькими – дуже цікава психоделічна і філософська річ. Дає зрозуміти складність та багатогранність професії актора. А найголовніше – можливість пірнути, чи хоч трошки доторкнутися до цього хмільного стану Of acting!», – емоційно розповідає чоловік.



«Завжди намагаюся пробувати для себе щось нове, а оскільки подобається грати на сцені, то вирішила прийти на цей кастинг і спробувати – раптом вийде і мене відберуть, – ділиться студентка-філолог та громадська діячка Марія Салаган. – Кастинг насправді був крутий! Я отримала від нього багато позитиву і вже навіть цей етап цілком задовольнив мене емоційно. Тобто, якби я не отримала б ролі, то лише сам кастинг став би для мене цінним досвідом, бо допоміг навіть у переосмисленні деяких життєвих позицій і ставлення до певних речей. Якщо коротко – це був для мене непоганий катарсис. І за це я дуже вдячна»



«Мені посилання на цей набір кинула дівчина, нам обом стало цікаво, що з того вийде у мене. По-друге, мені викладатимуть в «універі» сценічну майстерність, а я хочу навчитися не боятися сцени і говорити на публіку, – каже студент-культуролог Дмитро Цюпа. – На кастингу отримав величезний заряд позитивних емоцій, енергії і бажання прийти знову. Трішки притупилося почуття скутості серед людей, було зроблено перший крок до подолання тремору перед виступами»



«У мене в житті таких розширених зіниць не було, як після кастингу! Зрозуміла, що значить «сміх народжується у грудях» – це круто! Опісля сього чудового дійства ти розумієш скільки лушпиння набрався від людей. «Я» стає ближче, явніше», – каже графічний дизайнер Олеся Бачинська»



«Я хотів познайомитися з цікавими та творчими людьми і збагатити свій внутрішній світ новими враженнями і спробувати себе у якості актора. Я отримав масу позитивних вражень та можливість поглянути на себе зі сторони, – ділиться працівник IT-компанії Артем Угонь. – Кастинг дозволив зрозуміти себе краще. Йдучи на першу зустріч, я не думав, що настільки скутий емоційно і тілесно. Актори «ГаРмИдЕра», за котрими я спостерігав зі сторони, не соромилися виражати свої емоції і почуття. Кастинг надав мені можливість побачити свої глибинні бар'єри, котрі заважають мені бути відкритим для світу і повністю віддаватися людям емоційно».

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter