Волинська «Просвіта» розпочала святкувати 100-річний ювілей. ФОТО

30 Листопада 2018

Волинська крайова організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» святкує переконливий ювілей – 100 років від часу заснування на Волині та 150 років – в Україні.

Урочистості розпочали сьогодні, 30 листопада, у бібліотеці СНУ імені Лесі Українки.

Святкування 100-річчя поєднали із ІІ Всеукраїнською науково-практичною конференцією «Просвіта» в культурно-освітньому просторі Волині та України: історія і сучасність».

За давньою традицією дійство розпочали з молитви-благословення Митрополита Михаїла та вручення грамот Волинської єпархії УПЦ важливих освітнім, просвітницьким та культурним діячам.

Керівниця організації «Просвіта» на Волині Людмила Стрільчук-Притулюк привітала гостей урочистого відкриття конференції та підкреслила, що зараз особливо гостро важливо звертати увагу на питання культури та єдності

.

Урочистий пафос перервав промовою голова Волинської ОДА Олександр Савченко, зазначивши, що зараз не час для масштабних гулянь, оскільки ще не все у культурі та просвіті так добре, а тому варто гуртуватися у спільній справі, залучати молодь та робити конкретні кроки.

Відтак Олександра Ілліча офіційно прийняли до лав волинської «Просвіти», аби він теж міг долучитися до творення змін.

«Буду контролювати за порядком!», – пожартував чиновник.

Протягом дня на учасників чекають теоретичні та практичні вияви конференції, а завтра у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться урочиста Академія на вшанування постатей просвітянського руху. Початок о 12.00.


***

Передрук матеріалу без згоди Таблоїда Волині заборонений.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter