Відомі Валентини Волині розповіли про свої імена

14 Лютого 2016
Ім'я «Валентин» походить від латинського слова «валео», що означає «бути здоровим». Валентини схильні до споглядання й спокою. Вільний час Валентини присвячують спокійним заняттям. Люблять почитати книгу, посидіти за шахами або кросвордом.

Що ж до жіночої форми цього імені, то походить воно від того ж латинського «валео», а свою володарку робить по-чоловічому сильною. Валентини мріють виглядати загадково і навіть фатально, однак природа цього імені зовсім інша. Зазвичай, Валентина дуже добра, турботлива людина, що завжди готова прийти на допомогу іншим, часто навіть на шкоду власним інтересам і не чекаючи нагороди за свою безкорисливість.

До Дня святого Валентина «Таблоїд Волині» дізнався, що думають про свої імена відомі Валентини-жінки та Валентини-чоловіки краю.

Голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко каже, що її так назвали батьки.



А народилась пані Валентина, коли батьки перебували в таборах Сибіру. Жінка розповідає, що рідні були вражені сміливістю й силою першої жінки-космонавта Валентини Терешкової й вирішили вибрати таке ж ім’я і для неї. Своє ім’я пані Валентина любить. Каже, що воно зробило її сильною й витривалою. Цікаво, що на роботі жінка має ще двох колег Валентин і водій також зветься Валентином. Тож пані Валентина припускає, що без святкувань з цього приводу не обійтись.

А от голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ протоієрей Валентин Марчук не надто тішиться з вітань 14 лютого.



Отець, звичайно, дякує за добрі слова, однак не втомлюється пояснювати, що це свято не має жодного релігійного змісту й не може вважатися церковним. Ім’я «Валентин» дісталось йому від священика Валентина, який хрестив хлопчика. Зараз Валентин Марчук вважає, що це було Божим промислом, тож не випадково і йому дісталась така життєва дорога. Щодо форм імені і звертань, найчастіше чоловіка кличуть «отець Валентин», рідні ж кажуть просто «Валік».

Директорка рекламної агенції «Інтер-Волинь» Валентина Главацька розповідає, що батько дуже хотів назвати її Оленою.

Саме так звалася дівчина, у яку він колись був закоханий. Та сталося не так, як гадалося. Пані Валентина впевнена, що ім’я впливає на характер людини. Завдяки своєму імені жінка має такі риси, як доброта й співчутливість. Багато вітань пані Валентина отримує 14 і 23 лютого, на свій День ангела. Серед форм імені улюбленою залишається «Валюська». Саме так її називала мама.

Цікаву історію власного імені має екс-голова обласної ради Валентин Вітер.



Виявляється, його охрестив Валентином той же священик, що вибирав ім’я для Валентина Марчука, однак остаточне рішення все ж було за бабусею майбутнього політика. Саме вона наполягала, щоб хлопчик отримав ім’я «Валентин». 14 лютого у родині Валентина Вітра давно перетворилось на справжнє сімейне свято, адже його дружину звуть Валентиною, тож вітання надходять у подвоєній кількості. Пан Валентин каже, що ім’я не лише вплинуло на його характер, але й відіграло роль у щасливому подружньому житті.

Директор Департаменту маркетингу корпорації «VolWest Group» Валентина Кушнірук зізнається, що ім’я їй вибирав старший брат.



Батьки сміливо довірили йому цю важливу місію. І зараз пані Валентина вдячна за такий вибір, адже своє ім’я вважає хорошим. За час проживання у Польщі жінці особливо полюбилось, як його вимовляють там: дуже милозвучно й гарно. Валентина Кушнірук вважає, що ім’я не має значного впливу на долю людини. Однак всі Валентини, з яким вона знайома, мають позитивне ставлення до життя. Сама ж пані Валентина старається завжди бачити у людях хороше.

Керівник луцької поліграфії «Lucky» Валентина Мисюк розповідає, що їй таке ім’я вибрав тато.



Однак жінка мала усі шанси зватися Оксаною, саме такий варіант лобіювали на сімейних зборах. Останнім аргументом на користь імені «Валентина» стало те, що воно менш поширене. Валентина Мисюк впевнена, що ім’я може впливати на характер людини. Саме завдяки імені жінка вважає себе сильною та позитивною людиною. А серед форм імені найбільше любить, коли кажуть «Валя», «Валічка» і «Валюся».

Головний редактор «Монітора Волинського» Валентин Вакулюк народився у польській сім’ї. Нарада щодо вибору імені була короткою.

В родині дуже хотіли назвати хлопчика Валентином, тож рішення було одноголосним. На запитання, чи впливає ім’я на характер і долю людини пан Валентин каже: «Людина стріляє, а Господь кулі носить». Зрештою, погоджується, що вплив таки є, адже всі Валентини, з якими знайомий, є позитивними й життєрадісними людьми. Щодо святкувань пан Валентин впевнений, що у редакції готують якийсь сюрприз.

Голова громадської організації «Пліч-о-пліч» Валентина Черниш розповідає, що її так назвав батько, коли виписував свідоцтво, всупереч волі мами, яка хотіла Тетянку.



«Назвав саме так, бо то їхня родинна традиція – в кожній сім’ї перша дівчинка мала бути Валентиною, щоб була здоровою, – розповідає пані Валентина. – Своє ім'я сприймаю як даність. У ньому для мене, яка завжди спішить, якось забагато букв. Для інших, мабуть, теж, бо рідко хто називає його повністю. Вдома – Валя, на роботі – взагалі просто Петрівна, в дитинстві скорочували першу частину – виходило Тіна (мама ж хотіла Таню). Не люблю, як хтось називає мене Валька, бо у перекладі з польської – то битва. А я пацифістка на клітинному рівні».
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter