Словопортрет: 15 життєвих порад від відомої волинської мами. ФОТО

11 Травня 2020

Героїнею рубрики «Словопортрет» навздогін Дню матері стала мама восьми дітей, дружина священника, голова громадської організації «Вірю! Надіюся! Люблю!» Олена Марчук.

Найрізноманітніші побутові справи, піклування про дітей, навчання, створення біжутерії та іншого хенд-мейду, активна участь у справах церкви, заняття спортом, громадська діяльність – це ще далеко не весь перелік щоденних справ матінки.

«Таблоїд Волині» зібрав цитатник життєвих порад та мудрості про родину, дітей, стосунки з різних інтерв’ю та публікацій у соцмережах жінки, яка може все і навіть більше. До речі, ілюстрації до статті – роботи дітей сім'ї Марчук.

***

Кажуть, що після карантину все буде по іншому?! І знаєте... Я таки вірю, що буде все по іншому. Ми навчимося проводити час у сімейному колі, ми навчимося знаходити вільні години для спілкування з дітьми, ми навчимося частіше дзвонити батькам і рідним, цікавитись їхнім здоров‘ям та справами. Ми знову почнемо цінувати дружбу і друзів та перестанемо шукати ворогів. Ми маємо навчитись любити і я вірю, що все стане на свої місця, адже Бог є Любов, а людина – Його вінець творіння! Просто ми схибили з правильної стежки і Господь стукає у наші серця.

***

Щасливі сім’ї не чекають вагомих приводів для радості, а радіють теплій погоді, смачному сніданку, можливості провести день разом. Чекаючи причини для радості, можна проґавити дійсно щасливі моменти. Такі дрібнички наповнюють життя позитивними емоціями, треба лише вміти їх помічати.

***

Недарма кажуть: якщо хочеш змінити світ – почни міняти себе. Часто буває, що жінка хоче змінити чоловіка, переробити його під себе. Ні, так не буває. Змінишся ти, тоді зміниться біля тебе і твій чоловік.

***

Є правило не лягати спати, доки не помиришся, і ми так стараємося робити. Дуже не хочеться витрачати дорогоцінний час на якусь образу, ходити дутися два дні. Час втрачаєш, життя проходить, а скільки всього можна зробити разом замість цього.

***

Якщо берегти сім’ю, якщо хочеш, щоб вона була щасливою, однією і назавжди, то треба постійно щось для того робити. Щось навіть змінювати в собі, дослухатися до іншого. Чоловіки часом бувають розсіяні, думає про своє в той час, коли я щось там дзижчу на вухо. Не варто одразу ображатися, мовляв, ти мене не слухаєш, не чуєш, можна і два рази повторити, і три.

***

Кохання – це фізична любов між чоловіком і жінкою, а власне любов – вона різнобарвна і дуже багатогранна, більш духовна і вища.

***

І, напевно, ще один із секретів нашої родини – то довгострокові плани. От ми плануємо зустріти старість разом, тому я не боюся старіти. Коли мені виповниться 60, і я буду сивою, то знаю, що носитиму капелюшки, окуляри і буду подобатися своєму чоловікові. Ми плануємо, що в нас будуть внуки, що ми на пенсії будемо багато подорожувати. Такі довгострокові цілі нас більше об’єднують, бо завершення будівництва чи щось таке – то плануєш, робиш і врешті видихаєш, а все вже є, і чого ще хотіти.

***

Вміти не лише вислухати, а й почути один одного. Це найперше. Тоді у відповідь почують і вас. Довіряти своєму чоловікові, відчувати себе за його надійним плечем (недарма ж – за мужем) і примножувати любов.

***

Мрії здійснюються! Це точно! Хоч інколи і приходиться виховувати в собі терпіння, але вони того варті.

***

Як часто ми заграємося у рожево-фейсбучно-інстаграмове життя. Дякуючи у соцмережах – не дякуємо тим, хто поряд; коментуючи під постами френдів, не вітаємось з ними при зустрічах. Розповідаємо, як правильно жити з чоловіком/дружиною, але самі цього не вміємо; радимо, як правильно виховувати дітей – при цьому свої діти бездоглядні і хамовиті... Стараймося слідкувати за собою, за своїм життям - за реальним життям. Мене вибиває з колії неспівпадіння картинки і змісту, особливо, коли посередництвом «рожевих» картинок нав‘язуються свої погляди, як істинно єдині та правильні. У кожного своє життя - воно одне і особливе. P.S. Я не ідеальна, але справжня.

***

Наші дівчата продовжують малювати частенько сім‘ю. Розумію, що для них це дуже важливо, бути в сім‘ї, відчувати себе важливими членами родини і обов‘язково зображувати візуальний доказ цього.


***

Чи можна почуватись і бути королевою у наш час? Так, якщо поряд з тобою є ТВІЙ КОРОЛЬ!

***

Щастя не шукають - його створюють обоє...

***

Між чоловіком і дружиною має бути безмежна довіра. Інакше, не варто ставати на вінчальний рушник.

***

Мами можуть все!

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter