Не танцювати і варити борщ: як святкувати день Катерини

07 Грудня 2018

7 грудня християни відзначають день святої великомучениці Катерини, яку вважають символом жіночої ніжності та дівочої цнотливості. Традиційно напередодні і в цей день дівчата ворожили на судженого і збиралися разом на вечорниці. Багато ворожінь відтоді трансформувалося, але бажання дізнатися про свою долю залишилося незмінним.

Вважається, що Катерина була дуже розумною, вродливою та мала неабиякі таланти. Проте їй не вдавалося знайти коханого, адже вона хотіла вийти тільки за того, хто розумніший за неї. Тоді дівчині допоміг християнський наставник її матері, який і розповів Катерині про віру

Згодом в Олександрію на язичницьке свято прибув сам імператор Максимін. Тоді він побачив Катерину, краса якої полонила імператора. За повір'ями, імператор покликав 50 мудреців, щоб вони розповіли дівчині про язичництво. Натомість Катерина переконала їх прийняти християнство, за що мудреців стратили. Коли Максиміну не вдалося зламати сильну християнську віру Катерини, він наказав стратити її.

Оскільки свято Катерини випадає у Різдвяний піст, дівчатам на вечорницях заборонялося танцювати, але співати і веселитися не заборонялося, особливо це стосувалося молоді, яка гамірно ворожила та дізнавалася долю. Звичайно ж, забороняють будь-які роботи на землі, важку фізичну працю, як і в іншу християнську свята. Не можна було нічого будувати, ремонтувати і шити.

Стіл традиційно накривали із дозволених страв, якими ставати пісні каші і такий же борщ.

Варто пам’ятати, що в День святої Катерини можна було ворожити, і цим займалися практично всі. Найпоширенішим способом було вирвати вишневу гілку і поставити її у пляшку чи склянку з водою до Різдва або Меланки. Якщо вона розпускалася, це означало, що шлюб буде дуже вдалим і щасливим.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ДЕНЬ СВЯТОЇ КАТЕРИНИ: ЯК НАВОРОЖИТИ СОБІ ВДАЛИЙ ШЛЮБ

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter